köpek eğitimi

MASUM SURAT KANİŞ

do

Şirket olarak öncelikli işimiz, safkan yani, soyu takip edilerek, kayıt tutulmuş scrli yavru eğitimli köpek üretmektir. Biz bu alanında uzman bir kuruluşuz. Mesleğimizin gereği olarak, ırkların yapısal bilgilerini, kalıtsal hastalıklarını, eğitim şekillerini iyi bilmekteyiz. Kalıtsal olarak nesilden nesile aktarılan özellikler, onlara yeni yetenek kazandırır iken yeni huylarda katar. Köpekler dünyası eğitim, şefkat ile renklendirir. Çocuklar için sorumluluk duygusu almanın vesilesidir. Onlara gösterdiğiniz sabır, ayırdığınız zaman, temsil ettikleri ırkın özelliklerinin gelişim bakımından önemlidir.

Varlık aleminin tümümü gibi hayvan ırkları da İnsana hizmet etmek amacı melezlenirler. Köpekler içinde durum böyledir.  Oluşan yeni köpek ırkları ekstra yetenekler kazanır. Bu nedenle her ırkın farklı karakteri vardır.  Karakterine göre özel yaşam alanları vardır. Bir köpek evlat edinirken bunlara dikkat etmez iseniz, uyum süreniz uzar. Bu durumda hayvandan çok çabuk bıkarsınız. Bu neden ile detaylıca araştırmadan ve firmamıza danışmadan köpek alımı yapmayınız. Onu aldığınız andan başlayarak ailenin bir parçası yapmak zorundasınız. Size ve çocuklarınıza yaşam uygun, düzeninizi bozmayacak bir ırk seçimi yapmak gerekir. Aksi taktirde,  aldığınız ırk huzursuzluk kaynağı olur. Veterinerler ve barınaklar geçici heves ile alıp bakılmamış veya sokağa atılmış köpeklerle dolu.

Orijinal bir Kaniş yavrusu almaya karar verdi iseniz şunlara dikkat ediniz. Standart, minyatür ve toy olara üç versiyonu vardır. Bu ayırım onların boyları ile ilgilidir. Çok zeki, fazlaca hareketli bir ırktır. Tüyler sert ve kıvrıktır. Bütün ırkdaşları kahverengi gözlüdür. Sırt ve omuz seviyesi aynı hizada olup yere yakındır. Kalçaları yuvarlak, ayaklar yekpare ve ovaldir. Günde iki üç kez beslenmeleri hassas sindirim sistemleri açısından önemlidir. Sık aralıklarla yılda en az beş kez tıraş edilmelidir. Kulak tüyleri olabildiğince temizlenmelidir. Çokça egzersiz istemelerine rağmen apartman hayatına uyumludurlar. Mümkün olduğunca fazla egzersiz yaptırmak gerekir. Başka hayvan türleri, diğer ırk köpekler, diğer insanlar ile kolayca anlaşır. Oyuncu olduklarından çocuklar ile olmaya bayılır. Hemen hemen hiç tüy dökmezler. Koruma, kollama güdüleri, itaatleri, öğrenme becerileri üst düzeydedir.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

MASUM SURAT KANİŞ