köpek eğitimi

Labrador Satılık Yavru

Köpekler, diğer evcilleştirilmiş, hayvanlara göre daha uysal ve daha sadık canlılardır. evinizde bir köpek bakmak istediğiniz zaman, küçük bir araştırma yaparak, bu farkı sizde gözlerinizle göreceksiniz. Köpek bakımı kolay gibi gözükmesine rağmen, oldukça sabır ve sorumluluk gerektiren aşamaları vardır. evcilleştirilmiş, herhangi bir hayvan buna köpeklerde dahil olmak, üzere hayatınıza katmak istediğiniz zaman, bir kaç gün yada bir kaç ay olarak düşünmemek gerekir belki de bir, ömür boyu bir birliktelik olacaktır. Bu sebepten dolayı evinize yada bahçenize evcilleştirilmiş hayvan almadan önce alacağınız cins, hakkında çok detaylı bir araştırma yapmanız gerekir bu araştırmaya önce kendinizden, başlamalısınız. İkamet ettiğiniz evinizin uygun olup olmadığı, bulunduğunuz binadaki konum itibariyle, apartman sakinlerinin de, fikirleri önemlidir. Ücretli alacağınız yada sahipleneceğiniz, köpeğinizin, sakin olması, çıkan en ufak bir sese havlamaması, tuvalet eğitimi almış olması yada yavru ise bu eğitimi sizin vermeniz, gerekmektedir.

 

Evde köpek bakmaya karar verdiğinizde ilk yapmanız gereken işlemlerin başında, köpeğinize daha rahat ve huzurlu bir ortam hazırlamak, ardından bir veteriner hekim araştırmasına girmek, düzenli olarak kontrollerinin yapılmasını sağlamak gereklidir. Hangi ırk köpek olursa olsun, köpeğinizin bütçeniz doğrultusunda kaliteli bir yaşam sürdürebilmesi için, profesyonel bir destek ile eğitim almasını sağlamanız, köpeğiniz ve sizin hayatınız için büyük rol oynar.

 

Konunun başında da belirttiğimiz gibi, bir evcilleştirilmiş herhangi bir hayvan sahiplenmeye, yada ücretli almaya karar verdiğimizde bunun mutlaka yavru olmasını isteriz. Çünkü annesinden yeni ayrılmış bir yavrunun eğitilmesi, ve kendinize alıştırılması daha kolaydır. Bu sebepten dolayı alacağınız köpeğin ırkının özeliklerini, tam detaylı bir şekilde öğrenmeniz gerekli. Örneğin terrier, cinsi bir köpek ne kadar şımarıksa, labrador cinsi bir köpek o kadar uysaldır. Irk özellikleri göz önünde bulundurularak şımarık bir köpek mi? yada uysal bir köpek mi? seçmek, size bağlıdır.

 

 Labrador Irkı Köpek Özellikleri

 

Köpeğinizi bakacağınız yer belli olduktan sonra, satın almış olduğunuz labrador satılık yavru köpeğinizin özellikleri, sırasıyla aşağıda yazmaktadır.

 

  1. renkleri sarı, siyah ve kahverengi, aynı zamanda beyaz rengi de olup çok ender bulunmaktadır.
  2. güçlü ve dayanıklı bir köpek ırkı olmakla birlikte yaşadığı yer ve yaşam koşulları da oldukça önemlidir.
  3. eğitime çok yatkın olması ile bilinir ama bu konuda sizinde azda olsa, bilgi sahibi olmanız gerekmektedir yoksa, köpeğin eğitime yatkın olması hiç bir işinize yaramaz. bu eğitim dönemi de oldukça sabır, dayanma gücü ve bilgiye dayanmaktadır.
  4. sahibine sadık olan bu ırk yavru olarak alındığı zaman sosyalleşmesine de önem verilmesi gerekir. günde en az 2 3 saat dışarıda gezdirilmelidir.
  5. 10 ila 15 yıl arası yaşarlar. Ama bu süreçte sizin elinizdedir ne kadar özenli ve düzenli bakım, sağlayıp aşılarını düzenli yaptırıp saatli yürüyüşlere, çıkarıp, kaliteli bir mama ile beslerseniz ömrünü de uzatmış olursunuz
  6. körler ve sakatlara rehberlik yapabilirler bu konuda eğitim almaları gerekmektedir,
  7. Tüy yapısı, diğer köpeklere göre, daha sert olduğundan dolayı, aynı zamanda daha çabuk uzayan tüyler olmasında dolayı, traş ettirmek, diğer ırklara göre daha sık aralıklarla, yaptırılmalıdır. Her gün düzenli olarak tüylerinin taranması, tüylerinin daha parlak olmasını ve ortalığa dökülmemesini sağlar.
  8. Bu köpeklerde kendi aralarında iki tür ‘ dür biri av kanalında diğeri ise yarışma kanalından, gelmektedir
  9. Başka bir özelliği de yukarıdaki şokta söz ettiğimiz av kanalından, gelme köpekler için geçerlidir isimden de anlaşılacağı üzere, av kanalından gelen köpekler, avlanma, zamanı vurulan, canlıyı getirmesi, özellikleri arasındadır.

 

 

 

 

 

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Labrador Satılık Yavru