köpek eğitimi

Kurzhaar Satılık Yavru

Kurzhaar ozellikleri

Kurzhaar’lar Almanya kökenli köpeklerdir. Kurzhaar cinsi köpekler av konusunda son derece yeteneklidirler. Oldukça enerjik köpeklerden biridir. Kurzhar’lar neşeli olmasının yanı sıra itaat etmeyi sever. Zeki bir türdür. İçinde yaşadığı aileye ve sahibine karşı son derece sadıktır, koruyucudur. Günde iki kez dışarı çıkarıp egzersiz ihtiyacını karşılamazsanız, huzursuz olabilir. Av köpeği olan bir tür olduğu için havlamayı sevecektir. Yalnız kalmaktan hoşlanmazlar. Yabancılar ile arasına mesafe koyacaktır. Kimi zaman eşyaları parçalama şeklinde davranışlar gösterebilirler. Eğer yavru halde alıp eğitirseniz ilerde diğer hayvanlar ile geçimi daha kolay olacaktır. Apartman yaşamına uygun değildir fakat av köpeği sahibi olmak isteyen aileler için Kurzhaar Satılık Yavru güzel bir seçim olacaktır.

 

Bahçede beslenmesi ve bakılması uygundur. Ayrıca kaçmaması için çevresinde yüksek duvarlar olmasına dikkat etmelisiniz. Duvarların boyutu 2 ya da 3 metre civarında olmalıdır. Enerjik ve hareketli ailelerde daha mutlu olabilecek bir köpek türüdür. Kurzhaar cinsi köpekler için egzersiz çok önemli ve vazgeçilmezdir. Herhangi bir apartman veya sitede yaşayan bir ailenin ona verebileceği egzersizden çok daha fazlasına ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle Kurzhaar Satılık Yavru almadan önce iyi bir şekilde karar vermelisiniz. Kurzhaar’lar kısa tüylere sahip olduğundan bakımları oldukça basittir.10 gün ara ile tüylerini yıkarsanız onun için yeterli olur. Ayrıca ölü tüylerin giderilmesi için köpeğinizin tüylerini taramalısınız. Bunun dışında av esnasında yüzebildikleri için, yüzdükten sonra tüylerini kurularsanız üşütmesini engellemiş olursunuz. Av sonrası ayaklarını kontrol ederseniz iyi olacaktır. Kulaklarını da düzenli olarak temizlemelisiniz. Ortalama ömrü 12-15 yıl kadardır.

 

Avın yerini, kokusu sayesinde belirleyebildiği gibi gerek karada gerek ise suda onu yakalayabilir. Eğitimleri büyük ölçüde kolaydır çünkü baskın ve otoriter bir karakterleri yoktur. Çocuklar ile iyi anlaşabilen bir köpek ırkıdır. Kurzhaar’lar bir ölçüde kırsal görünüşe sahip olan türlerdir. Küçük memeli ve kuş avlamada oldukça iyi olmalarının yanı sıra iyi bir arkadaştırlar. Genelde avlanma yeteneklerinden faydalanmak için yetiştirilirler fakat iyi bir şov köpeği de olma ihtimalleri vardır. Son derece duyarlı bir ırk olup gerekli eğitimi de alırsa diğer hayvanlara karşı da nazik olacaktır. İnsanlarla da düzenli aralıklarla vakit geçirmek Kurzhaar Satılık Yavru sizinle yaşamaya başladıktan sonra onu mutlu edecektir. Av esnasında ne çok hızlı ne de çok yavaştırlar. Avda adeta avcı ile bütünleşen bir köpek ırkıdır. Yaşadığı aile ile son derece uyumlu olan köpeklerdir. Ayrıca İngiliz köpekleri ile karşılaştıracak olursak soğuğa ve suya çok daha dayanıklıdırlar. Bekçi köpeği de olabilirler. Kurzharr’lar çok çevik, atik, son derece zeki olan ve güçlü bir koku alma duyusuna sahip hayvanlardır. Siz de Kurzhaar Satılık Yavru aldıktan sonra avlarınızdan bambaşka bir zevk alacaksınız.

 

Geceleri evinizin çevresinde hissedeceği tehlikelere karşı duyarlı ve uyarıcı olacak bir köpek türüdür. Sahiplerine karşı son derece itaatkârdır ancak sahipleri dışındaki kişileri pek dinlemez. Kurzharr’lar asil, güvenilir ve bakımı kolay köpeklerdir. Son derece dengeli ve simetriktirler. Ne çok küçük ne de çok büyük olurlar. Onlar için orta boy bir av köpeği denilebilir. Kurzhaar’lar çok amaçlı avlar için kullanılabilecek bir köpek ırkıdır. Gerek kanatlı gerekse kürklü hayvanların avında rahatlıkla kullanılabilirler. İzleri çok iyi bir şekilde takip edebilme özellikleri vardır. Çevik, hevesli, sadık, zeki, ava yetenekli ve meraklı bir köpek ile keyifli av deneyimleri yaşamak istiyorsanız Kurzhaar Satılık Yavru ilerde size iyi bir av arkadaşı olacaktır.

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kurzhaar Satılık Yavru