köpek eğitimi

Korkulan Köpek Bulldog

ff

Kitle iletişim araçlarından olan televizyonlarda, sık sık köpeklerin insanlara ya da diğer köpeklere saldırısından dem vuran haberler çıkmaktadır. Aslında köpek dahil hiçbir hayvanın tamamiyle saldırgan bir yapısı yoktur. Saldırganlık tehlike anında kendini koruma amaçlıdır, ısırma ya da parçalama ise doğru itaat eğitimi verilmediği ve köpek saldırgan yırtıcı yetiştirildiği zaman ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle kökeninde koruyucu saldırgan yapıya sahip olan secereli yavru köpekler eğitimle itaatkâr hale getirilip saldırganlıkları sahiplerinin komutları ile kısıtlanabilmektedir.

Firmamızda sevimli karakteristik özellikleri ile bilinen köpeklerin yanında, korku ile bakılan ve her zaman saldırganlıkları ile afişe olmuş bulldog cinsi köpeklerinde üretimi ve eğitimi yapılmaktadır. Özellikle İngiliz Bulldog cinsi köpekler evcil hayvan olarak fazla tercih edilmemekte ancak özel istekle ya da cinsin karakteristik özelliklerini iyi bilen kişiler tarafından sahiplenilmektedir. Bu köpekler buruşuk deri yapışı büyük kafa ve geniş ağızları tıknaz yapıları ile ün salmışlarıdır. Görünümleri tehdit edici olsa dahi aslında sevecen ve arkadaş canlısı, fazla hareketi sevmeyen, apartman ortamında yaşamaya elverişli, doğru eğitim verildiğinde tam bir koruyucu özelliğe sahip köpeklerdir. Heybetli görünüşleri, uyurken horlamaları ve aşırı salya salgılamaları kötü huyları arasında sayılabilir. Kısa tüylü olmaları tüy bakımını kolaylaştırmaktadır.20-30 kg aralığında olan ağırlıkları ile 8-10 yıl ömrü olan secereli İngiliz Bulldog yavruları firmamızın tecrübeli eğitmenlerinin elinde tam bir itaatkâr ve uyumlu evcil hayvan haline gelmektedirler.

Sahiplenmek istenen evcil hayvan, köpek olduğunda hayvan severler sahiplenirken yavrularının ya da köpeklerinin tüm eğitimleri almış olmasına özel önem göstermelidirler. Çünkü diğer evcil hayvanların aksine köpeklerin bazı cinsleri doğru eğitimler verilmediğinde saldırgan hatta zarar verici özelliklere sahip olabilmektedir. Böyle bir köpeği ne evimizde çocuklarımızla iç içe ne bahçemizde komşularımızla yan yana beslemek istemeyiz. Bu gibi sebeplerden ötürü köpeklerinizi bizim gibi işinin ehli yılların tecrübesiyle hizmet veren, personeli donanımlı bir firmadan tercih etmeniz her zaman sizlerin faydasına olacaktır. Sadece köpek değil köpeklerin ihtiyacı olan tüm donanım, mama ve aksesuarlarda tarafınıza istediğiniz zaman tedarik edilmekte hatta kargo ile teslim edilebilmektedir.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Korkulan Köpek Bulldog