köpek eğitimi

Köpek Kuaförü Avrupa Yakası

Köpek Kuaförü Avrupa Yakası

Köpek Kuaförü Avrupa Yakası

Herkes tarafından bilindiği üzere artık her sektör de aranan kriterlerin başında kaliteli hizmet geliyor. Bu kategoriye pet kuaförler de dahil oluyor. Zaten köpek sahiplerinin dikkat ettiği iki şeyden birisi kalite diğeri de hijyen kurallarıdır. Bir pet kuaförün de olmaz ise olmaz iki detay bunlardır. Uzman bir kadroya sahip olan pet kuaförler zaten bu tarz şeylerin ne kadar önemli olduğunu bildikleri için her daim bu tarz bir hijyene ve kaliteye sahiptirler. Köpek sahibi olan insanlar da uygun bir pet kuaför bulabilmek için sürekli olarak araştırma yapmaktadırlar. Yakınlığı veya uzaklığını bir kenara atın ve köpeğiniz için en doğru tercihi şimdiden yapmak önemlidir. Peki dostumuz kardeşimiz arkadaşımız olan köpeklerimize gezici köpek kuaför hizmeti nasıl verilmeli veya nasıl verilir?

Öncelik ile bunun şöyle bir işlem sırası bulunmaktadır. Yani kuaföre götürdüğünüz köpeğiniz için şu aşamalar yapılmaktadır. Yıkama, tıraşlama, tırnak kesimi, kurutma… Tabi bunun için kaliteli bir mekan yani dükkan seçmeniz gerekiyor. Bu işlemler köpek psikolojisini etkilediği için bir uzman tarafından yapıldığından da emin olun lütfen. Bu tarz mekanlar genellik ile köpek sahipleri tarafından tercih edilir. Yani müşteri kitlesinin çoğunluğunu köpek sahipleri oluşturur. Çünkü köpeklerin tıraş edilmesi ve diğer bakım ihtiyaçlarının giderilmesi gerekmektedir. Bunu profesyonel şekil de yapan yerlere ise pet kuaför adını veriyoruz. Tıraş makinesi, makas uçları, makas vb. tüm hayvan tıraşı malzemeleri sterilizasyon amacı ile, ultraviyole ışın altın da ve her tıraştan sonra da özel dezenfektan spreyler ile temizlenildiğine dikkat edilmelidir. Köpek kuaförleri tercih edilirken en önemli nokta hizmet verirken yardımcı olurken titiz çalışılıyor mu steril koşullar da mı köpeklerimiz hizmetten yararlanılıyor bunlara dikkat edilmesi gerekiyor.

MAKİNA TIRAŞI;

Tüy dökülmesine karşı önerilir. Tüyler tercihe göre 3mm ve 2 cm arasında değişen uzunluklar da kesilir. Ardından, köpeğiniz cinsine uygun şampuan ile yıkanır ve tüyleri taranarak fön ile kurutulur. Bazı yerler de göz ve kulak temizliği ve tırnak kesimi dahildir.

BANYO; Köpeğiniz, cinsine uygun şampuan ile yıkanır ve tüyleri taranarak fön ile kurutulur. Bu hizmete genel olarak göz-kulak temizliği ve tırnak kesimi dahildir.
RÖTUŞ; Göz çevresi, kulak içi, pati altı ve içi ve genital bölgedeki tüyleri düzeltilir. Göz ve kulak temizliği ve tırnak kesimi dahildir.

TARAMA; 20 dakikalık detaylı tarama ile tüylerin daha canlı ve parlak görünmesi sağlanır, tüylerin keçeleşmesi önlenir. Göz-kulak temizliği ve tırnak kesimi dahildir.
MAKAS TIRAŞI; Tüylerin daha uzun bırakıldığı estetik bir görünüm içindir. Köpeğiniz cinsine uygun şampuan ile yıkanır ve tüyleri taranarak fön ile kurutulur. Ardından makas ile tüyleri istenilen boyda kısaltılır. Göz-kulak temizliği ve tırnak kesimi dahildir. Genel olarak tırnak bakımı ve göz-kulak temizliği diğer hizmetlere göre çok talep edilmemektedir.

İstanbul da çok sayıda pet kuaför bulunmaktadır. Avrupa yakasın da olan bazı pet kuaförler şu şekildedir; Pet Kuaför – Florya Hayvan Hastanesi
Patikür Pet Kuaför & Cafe
Pet Kuaför – MediVet Veteriner Kliniği
Pet Hair Gezici Köpek Yıkama Gezici Köpek Kuaförü
Pet Kuaför | Jasmin Veteriner Kliniği
M. Özer KESKİN Fixx Pet Gezici Pet Kuaförü
Eralp ERKENCİ Pukka Gezici Pet Kuaför ve daha bir çok sayı da pet kuaför bulunmaktadır. Pet kuaförler tercih edilirken köpeğinizin ırkını, istediğiniz hizmetleri, uygulanacak olunan hizmetin süresini ve bütçenizi düşünerek tercih etmek de fayda olabilmektedir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

  • Sedat
    6 yıl önce

    Merhaba! İstanbul Avrupa yakası Sultangazi bölgesinden yazıyorum ,bir adet rotweiler var,her sene kendim traş ediyorum makasla bu sefer yineyaptım,fakat makinayla yapılsa daha düzgün olacak , bunun için nekadar ücret alıyorsunuz

    yorum beğen

Sıradaki içerik:

Köpek Kuaförü Avrupa Yakası