köpek eğitimi

Köpek Fiyatları

Big dog and small dog Alamy BETD87 335lc121212

Bir köpek almak istiyorsunuz ve nasıl bir köpek istediğinizi biliyorsunuz ama köpeğin adını ve fiyatını bilemiyorsunuz. Hatta belki iyi bir araştırma yaptığınız zaman, köpeği bedavaya alabileceğinizi bile bilemeyebilirsiniz. Bu tür durumlarda internete girip istediğiniz köpeği araştırabilir ve aynı zamanda köpek fiyatları üzerine iyi bir araştırma yapabilirsiniz. Bütün köpeklerin fiyatları farklıdır. En çok köpek, kedi ve diğer evcil hayvanların satıldığı veya dağıtıldığı yer sahibinden.com adresinde olmaktadır. Buradan istediğiniz bütün köpekleri bulabilirsiniz, yeterki ilana koysunlar. Nasıl bir köpek istediğinize göre fiyatlar değişecektir. Köpeklerin hepsi aynı değil mi diye düşünürseniz, elbette değil. Köpeklerin cinsi, yaşı ve boyutu, aynı zamanda ne kadar popüler olduğuna göre fiyatlar değişiyor. Petshoplarda satılan bir köpek için verilen en ucuz fiyat üç yüz lira veya beş yüz lira arasında başlayarak, bin liraya kadar çıkabiliyor.

Bazen sadece bazı yerlerde bulabileceğiniz köpekler vardır ve onların kendilerine özgü, özel çiftlikleri olur ve bu tür köpeklerin fiyatları ise gerçekten muazzamdır ki bir tane yeni son model cep telefonu veya bilgisayar bile alabilirsiniz. Örneğin sadece Sivas’ta bulunması gereken Sivas Kangalları. Bunlar Sivas’ın çok önemli köpek cinsidir ve sadece en saf olanları Sivas’tan bulabilirsiniz. Kangal kültürünü kaybetmemek için çok fazla dışarıya satışları yapılmıyor, fakat eğer gerçekten almak isteyenler varsa, bir tane Sivas Kangalı’nın fiyatı bin lira değil, iki buçuktan başlayarak neredeyse beş bin liraya kadar gidebiliyor. Köpekler ciddi anlamda çok özel hayvanlardır ve köpek fiyatları aslında onların ne kadar özel olduğunu gösteriyor. Bunların haricinde örneğin Dobermanlar ve Pitbull’lar, hatta birde Bulldog’lar bulunur. Bunların arasına aynı zamanda Alman Kurdu’nu koyabilirsiniz. Bu tür köpekler çok zor köpeklerdir.

Ancak ve ancak ciddi anlamda sabırlı, köpekleri seven ve köpeklerden gelen darbelere yenik düşmeyecek kişiler onlara bakabilir. Bunlara fiyat konulurken gerçekten çok zor oluyor, çünkü sadece özel değiller, aynı zamanda bazıları polis köpekleri olabilecek kadar özeller, dolayısıyla insanları veya sahiplerini ciddi olarak koruyabiliyorlar. Anlayacağınız üzere, köpeklere bir fiyat koyarken, birçok şeyi düşünmeniz gerekiyor. Köpeklere fiyat koymak, köpekleri almaktan çok daha zordur. İnternete baktığınız zaman Alman Kurdu, Doberman ve benzeri köpek cinsleri için özel web siteleri kuruluyor, sadece onlara ait ve sadece onları tanıtan veya onların satışını yapan. Bu yüzden, bu tür köpeklerin ne kadar özel ve değer verildiklerini anlayabiliyorsunuz. Bunlar normal köpekler veya süs köpekleri gibi değil. Hem koruma köpekleri, hemde saldırgan ve artık günümüzde vahşi olarak bilinen köpeklerdir. Bunlar için yine özel fiyatlar konuluyor. Eğer yurtdışından gelecek bir köpek olursa, birkaç bin dolardan aşağı almanız mümkün değildir.

Köpek dünyası o kadar farklı ki, bazen siz bile anlayamıyorsunuz. Onları anlamak ve onların neler istediklerini hissetmek, onlarla yaşamadığınız sürece çok zordur. Sokak köpeklerini anlamak örneğin çok zordur. Açlar mı, toklar mı, oyun mu oynamak istiyorlar, bunları anlayamıyorsunuz. Bunların üstüne birde köpek fiyatları gerçekten çok daha anlaması zor bir duruma geliyor. Bazen neden köpeklere fiyat konulur diye düşünüyorsunuz, ama bir hayvan piyasası ve evcil hayvanların piyasası var. Bu piyasanın dönmesi için mecburen köpeklere bir fiyat konulması gerekiyor. Bugünlerde birçok kişinin sahip olduğu Golden Retreiver köpekleri bile en ucuzu iki yüz elli lira veya üç yüz liradan başlayabiliyor. Yavru oldukları zaman yüz lira veya yüz elli lira kadar olabiliyor ama onlarında fiyatı belli. Bazen fiyat koymakta zorlandığınız şeyler olabiliyor ve köpeklerde bunların arasında yer almaktadır.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Köpek Fiyatları