köpek eğitimi

Köpek eğitimi Silivri

dogs picture 5

SİLİVRİ KÖPEK EĞİTİM MERKEZLERİ VE EĞİTMENİN ÖNEMİ

Eğitim; her canlının genellikle okul, kurs, eğitim merkezleri gibi mekânlarda olsa da her yerde gerçekleştirilebilecek kültür, karakter, bilgi gibi olguların sistematik bir düzene konulması için öğretilmesine ve geçen süre zarfına denir. Eğitim elbette ki, anlayan, düşünen ve kendini konuşarak en iyi şekilde ifade edebilen insanlar için çok daha kolaydır. Çoğu insan bir başka insanı eğitebilme yeteneğine sahipken, bu durum köpekler için değişkenlik göstermektedir. Elbette ki köpeğini bireysel olarak yetiştirebilen kişiler de mevcuttur. Ancak geliştirme ve eğitim verme bilgisine sahip olmayan birçok kişi için Köpek eğitimi Silivri ilçesinde birçok kuruluş tarafından verilmektedir. Bir köpeğin eğitimi onun sosyal hayata alışabilmesi ve bulunduğu çevre içerisinde kendini yabancı hissetmeyip kendini doğanın bir parçası olarak görmesi için kesin bir dille şarttır. Eğitilmemiş bir köpek, yeteneklerini keşfetmemiş ve dolayısıyla bunları pratiğe geçirememiş köpeklerdir. Bu tür köpekler, sahibine en az düzeyde yardımcı olurlar hatta hiç yardımcı olamayabilirler. Köpek sahipleri eğitmek istedikleri köpeklerini çok iyi tanımalıdırlar. Örneğin; koku alma yeteneği çok az olan bir köpeği av için eğitmek oldukça yanlıştır. Ya da bacakları kısa olan ve çevik olmayan bir köpeği koşu yarışlarına eğitmekte oldukça yanlıştır. Bu nedenle köpeğinin hangi özellikleri en iyi yapabildiğini öğrenmeniz için bir köpek eğitim merkezine ihtiyaç vardır. Bu merkezlerde tüm köpek ırkları hakkında detaylı bilgiye sahip olan usta eğitmenler bulunmaktadır.

Köpek eğitimi Silivri ilçesindeki eğitmenler tarafından çok uygun fiyatlarda ve en detaylı şekilde size de anlatılarak gerçekleştirilecektir. Bu ilçedeki köpek eğitim okulları çok geniş bir alana kurulmuş ve bu alan içerisindeki her ayrıntı köpekleriniz için detaylı olarak tasarlanıp düzenlenmiştir. Bir eğitim sırasında olması gereken her obje, eğitimi verecek olan usta eğitmenler, köpeğinizde meydana gelebilecek herhangi bir hastalık, yaralanma durumuna karşı ani müdahalede bulunacak olan veteriner hekimler gibi her ayrıntı düşünülmüştür. Köpeğinizin eğitilmesi için bir ödül sistemi konulmuştur. Bu eğitim merkezlerinde başarılan her komut karşısında köpeğinizin sevdiği bir yiyecek verilerek bir sonraki komutta zorlanmaması ve daha istekli gerçekleştirmesi için teşvik edilmektedir.

   Köpek eğitimi Silivri de yapılırken siz de köpeğinizin yanında bulunabilir ve köpeğinize destek verebilirsiniz. Bu destek köpeğinizin daha kısa süre içerisinde daha da verimli bir eğitim almasına neden olabilir. Silivri köpek okullarında eğitim süresi köpeğinizin ırkı ve tür gibi özelliklerine bağlı olarak değişse de minimum 2 hafta iken maksimum 4 haftaya çıkmaktadır. Elbette ki her eğitim okulunda olduğu gibi köpeğin öğrendiği her şey bu eğitim sonunda test edilmektedir. Testi başarı ile tamamlayan köpeklere sertifika verilmektedir. Bu sertifika köpeğinizin başarı derecesine göre uluslararası yarışmalara katılmasını sağlayabilir.

Köpek eğitimi Silivri ilçesinde oldukça rağbet gören bir olaydır. Köpek eğitimini yapan okullar ise yukarıdaki tüm alan, disiplin, ödül gibi olguların yanında en temel şey olan eğitmenlerine çok önem vermektedir. Çünkü bir köpeğin eğitimi yapılacaksa bu eğitici hayvan sever, ani kararlar verebilen, aşırı sabırlı, cesur yürekli korkmayan bir yapıya sahip olmalıdır. Aksi takdirde, köpeğin anlamama durumu eğitimin yarıda kalması gibi olumsuz durumlara yol açabilir. Eğitmen konusunda bu kadar hassasiyet sahibi olunması köpeğinizin en verimli şekilde en itaatkâr karaktere sahip olmasını sağlayacaktır. Eğitmenlerin korkusuz olmasındaki neden, pitbul, doberman, gibi çoğu insanın korktuğu köpeklere hükmedebilme yetisine sahip olma ve ani kararlılıkla yönlendirebilmesi gerektiğindendir. Aynı zamanda köpeklerin insanlar gibi akıl ve düşünme yeteneği olmadığında bu eğitmenin bir komutu belki yüzlerce defa tekrar etmesi gerekir. Bu durum aşırı sinir bozukluğuna yol açabilir. Bu yüzden sabır köpek eğitimindeki temel taşlardandır.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Köpek eğitimi Silivri