köpek eğitimi

KOMONDOR YAVRUSU

40 Big Dog Puppy Pictures 25

Komondor çok farklı görünümü ile dikkat çeken sevimli bir köpektir. Komondor yavrusu da aynı şekilde çok sevimlidir. Bu hayvanların tüm vücutları dikkat çeken uzun tüylerle kaplıdır. Bu tüyler yaklaşık olarak 20 ile 30 cm arasında, oldukça uzun yapıdadır. Beyaz ve keçe halde olan tüyler hayvanların en belirgin özellikleridir. Tam anlamıyla mükemmel bir çoban köpeğidir. Koyun sürülerinin arasına karışarak koruma görevi, bu kamuflaj özelliği ile artırır. Bu tüylerin uzaması köpeğin yetişkin yaşlara gelmesine denk olmaktadır. Tam anlamıyla beş yılda en uzun halini alır. Komondor kendine güvenen bir karaktere sahiptir. Genlerinde bulunan sürü bekçiliği görevi ile, kararlı ve dediğim dedik bir kişiliği vardır.

Köpek, yabancılarla hemen yakınlık kurabilen bir tür değildir. Ailesini yaşam alanını koruma özelliği gelişmiştir. Çoban köpeği olarak da son derece korkusuzdur. Her türlü vahşi hayvanla savaşabilir. Şehir yaşamında ya da kalabalık ortamlarda beslemek istiyorsanız, komondor yavrusu aldığınızda hemen eğitimini sosyalleşmesi şeklinde vermelisiniz. Özellikle diğer köpeklerle iletişime geçilmesi ve eğitimin bu şekilde verilmesi çok önemlidir. Eğitimin kararlı ve disiplinli olması çok önemlidir. Aile köpeği olabilir fakat eğitimin özel olmasına çok dikkat edilmelidir. Şehir yaşamında veya kırsal alanda olsun, köpeğin aktif olmasına, hareket edebilmesine dikkat edilmelidir. Açık havada, geniş alanlarda dolaşmayı çok sever.

Bakımı için dikkat edilmesi gereken nokta tüylerin asla fırçalanmamasıdır. Ellerinizle tüyleri ayırabilir, makas yardımı ile düzeltebilirsiniz. Gerektiğinde sık yıkama yaparak durumu düzeltebilirsiniz. Bu köpeklerin avantajlarından biri tüy dökmelerinin çok az olmasıdır. Komondor çok özel bir cinstir. Kökeni 1000 yıl kadar öncesine, Tibet coğrafyasına dayanmaktadır. Bu özel ve çok farklı hayvanı almak isterseniz, firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Komondor ve diğer köpek türlerinde SCR li yavru eğitimli köpek türlerimiz sizleri bekliyor. Çok memnun kalacaksınız. Bu nedenle, köpek edinmek istediğinizde hemen firmamızla iletişime geçin. En özel köpek türlerini, en sağlıklı ve temel eğitimleri de verilmiş şekilde firmamızda bulacaksınız. Kesinlikle köpeklerimizden memnun kalacaksınız. Bu nedenle, bizimle hemen iletişime geçmeyi ihmal etmeyin.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

KOMONDOR YAVRUSU