köpek eğitimi

KERRY BLUE TERRİER YAVRUSU

df

Terrier ailesinin sevimli türlerinden biri olan kerry blue terrier, kerry mavi terrier olarak da Türkçemizde anılmaktadır. Bir diğer adı da İrlanda mavi terrieridir. Kerry blue terrier yavrusu çok koyu mavi ya da kahverengi tonlarında olmaktadır. Yetişkinliğe erdikçe tüyler mavi gri bir hal alır. Bu hayvan adından da anlaşılacağı gibi İrlanda kökenlidir. 1700 lü yıllardan beri yetiştirilmekte ve beslenmektedir. Diğer terrier köpeklerinde olduğu gibi genellikle avlanma alanında kullanılmıştır. Yöresinde, porsuk ya da tilki avında kullanılmış bir köpektir. Günümüzde ise işlev olarak genellikle fare avında kullanılmaktadır. Bunun yanında elbette hayvan dostu olarak bu sevimli hayvanlar tercih edilmektedir.

Ortalama ömürleri yaklaşık olarak 12 ile 15 yıl arasında seyretmektedir. Bu hayvanlar genel olarak diğer terrier türlerinin kişilik özelliklerine yakınlık içermektedir. Hırçın kişilik özellikleri özenli bir eğitim ile kolayca giderilebilir. Sevimli ve duygusal bir hayvandır. Genel olarak ailesine sadık ve aile üyeleri ile iyi geçinen bir özelliğe sahiptir. İnatçı ve asabi hallerinin olabileceği ihtimali unutulmamalıdır. Ancak bu durum bu sevimli hayvanlarla yaşamanın güç olmasına neden olmaz. Terrier temelde içgüdülerinin etkisi ile çok iyi bir av köpeğidir. Ev koruma ve fare avlama gibi yetenekleri bulunmaktadır. Bu tatlı köpekle köpek yarışmalarına ve gösterilerine de katılabilirsiniz. 1700 lü yıllardan beri üretilen ve beslenen bu köpek türü hem dünya genelinde, hem de ülkemizde çok sevilmektedir.

Kerry Blue terrier sıcak ve soğuğa aynı şekilde dayanıklı olan bir hayvandır. Özellikle ülkemiz ikliminde rahatlıkla yaşayabilir. Köpeğinizin tüylerinin bakımı için sık şekilde taramalısınız. Gerektiğinde yıkayabilirsiniz. Bu sevimli hayvan türünün en özel örneklerini firmamızda bulacaksınız. Firmamız deneyimli çalışmaları ile en sevimli ve sevilen köpek ırkları, hatta en nadir bulunan köpek ırklarını sizlerle buluşturmaktadır. Kerry blues terrier yavrusu en sağlıklı ve eğitimli şekilde sizlerle buluşturulacaktır. Firmamız scrli yavru eğitimli köpek konusunda son derece iddialıdır. Bu nedenle, başka yerlerde zaman kaybetmeden hemen bizimle iletişime geçin. İnanılmaz köpeklerimiz, uzman personelimiz ile sizleri bekliyor.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

KERRY BLUE TERRİER YAVRUSU