köpek eğitimi

Great Dane Satılık Yavru

kopus1 196

Ailesine Great Dane yavrusu eklemeyi düşünen biri, yetiştiriciyi araştırmaya özen göstermelidir. Büyük Dane köpek yavrusu kazanma kararları, çoğunlukla, ergenlik döneminde, büyük boyutları, şaşkınlık ve potansiyel olarak tahrip edici davranışlarla uğraşmaya hazır olmayan kişiler tarafından yapılır. Saygın yetişkinler potansiyel sahipleriyle tartışmak için vakit ayırır. Bilgili yetiştiriciler ve eğitmenler, genellikle Great Dane, saldırgan eğilimler veya aşırı utangaçlık, korku duygularının yoksul yetiştirme, yetersiz eğitim veya her ikisinin bir ürünü olduğuna katılırlar. Potansiyel sahipler, köpeklerinin geçmişini araştırmalı ve bu dev köpek için ömür boyu sürecek bir taahhütte bulunmadan önce uygun bir eğitim ve sosyalizasyon protokolünü uygulamalıdır. Mülk sahipleri, köpeklerinin kaçmalarını önlemek için güvenli bir şekilde çitlerle çevrili bir avluya ya da kasaya sahip olmalıdır. Great Dane, yıllar boyu sevgiyle sadık bir dostluk sağlayabilir. Great Dane yavrularına bakmaya vakti olmayan veya zaman ayıramayan insanlar farklı bir cins seçmeyi düşünmelidirler.

Great Dane Kişilik

Great Dane, yüzlerce yıldır ayrı bir köpek türü olarak yetiştirilen muazzam bir ırktır. Büyük Danimarkalılar Almanya’da ve belki İngiltere’de köken almışlar ve vahşi Avrupa yaban domuzu avlamak için yetiştirilmişlerdi. Güçlü, akıllı, inatçı ve korkusuz bir köpektir. Kişiliği ve cins özellikleri bu görev için mükemmel bir şekilde uygundu. Great Dane günümüzde nadiren bohram olarak kullanılmaktadır, ancak bunun yerine sevgili ve sevecen yoldaşlara ve daha az yaygın olan koruma köpeklerine dönüştü. Bu nedenle, mizaç ve fiziksel özelliklerde denge önemlidir. Her zaman samimi ve güvenilir. Bu fiziksel ve zihinsel kombinasyon, Great Dane’ye başka herhangi bir cins tarafından sahip olunmayan ihtişamı veren özelliktir.

kopus1 193

Düzgün yetiştirilen, Great Dane gerçek bir çalışma türü olarak geliştirilirken, büyük boy Great Dane genişliği nedeniyle bazı koruma tarzları sunan geniş, kısa kıllı bir köpek isteyen geniş aileler için mükemmel, sevecen ve güvenilir aile arkadaşları olurlar. Yalnızca gerektiğinde doğaları gereği koruyucu olma eğilimindedirler, ancak Great Dane’nin hiçbir zaman aşırı koruyucu olmamaları ve kesinlikle asla agresif olmamaları için teşvik edilmeleri gerekir. Çoğu kimse, büyük köpek türlerinden korkar. Bu köpekleri dev kuşağın yumuşak elçiliği olarak tutmak için Dane sahipleri her zaman dikkatli olmalı ve köpeklerini evdeyken güvenli bir şekilde kontrol altında tutmalıdırlar.

Great Dane Aktivite

Great Dane, özellikle gençlik çağında olduğu kadar büyüleyici olabilirler. Büyüklüğünden, gücünden ve doğal olarak eğlenceli doğasından dolayı, en iyi huylu Great Dane bile küçük çocuklarla denetimsiz bırakılmamalı ve evdeki tüm çocuklara bir köpekle etkileşime girip saygı göstermek için doğru yolu öğretilmelidir. Great Dane, büyüklüklerine rağmen, gerçekten ev köpekleri olup, genellikle günlük egzersizlerinin çok büyük bir miktarına ihtiyaç duymazlar. Gerçekten de, çok hızlı büyüdükleri için genç Great Dane, aşırı kullanımdan kaynaklanabilecek kemik ve eklem rahatsızlıklarını önlemek için ilk 1-2 yaş arası dönemde koşu veya aşırı egzersiz yapmamalıdır. Great Dane genellikle egzersiz, eleme ve oyun süresi için güvenli bir şekilde çitlerle çevrili bir avluya ihtiyaç duymalarına rağmen, sık sık izole, köpek kulübeli veya uzun süre kuluçka altına alınamazlar. Genellikle tüm arkadaşlar ve aile üyeleri ile iyi bağlar kurarlar ve aile faaliyetlerine katılmanın keyfini çıkarırlar.

Great Dane Eğitilebilirliği

Great Dane, köpek dünyasında ortalama bir istihbarat olarak tanımlanır ve eğitilmesi kolaydır. Bir cins olarak, mutlu etmek için güçlü bir arzusu vardır. Birçok Great Dane, itaat çeviklik, miting ve diğer performans yarışmalarında AKC konformasyon halkasında başarıyla yarışmaktadırlar. 3-6 aylıkken yavruların erken eğitimi ve sosyalleşmesi şarttır. Dane yavruları son derece hızlı bir şekilde büyür. Kendilerine çok iyi tanınan sevgili, bağlı ve iyi ayarlanmış aile üyeleri olmalarına yardımcı olmak için tutarlı bir yapıya ve nazik ama sağlam bir eğitim verilmelidir. Dane yavrularına güvenliği kanıtladığı sürece gözetimsiz evin serbest dolaşmasına izin verilmemelidir çünkü kendilerine uygun bir kanepe, sandalye veya halıyı kolayca yok edebilirler. Birçok Dane yavrusu, küçük hayvanlar ve insan yavrularını akran olarak görür. Yavru köpekler tabii ki agresif olarak oynar. Great Dane sahipleri, bütün ev üyelerine saygı duymaları ve evdeki rollerini anlamaları için yavrularını titizlikle ve sürekli olarak izlemeleri ve eğitmeleri gerekir.

 

 

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Great Dane Satılık Yavru