köpek eğitimi

GORDON SETTER

40 Big Dog Puppy Pictures 36

Gordon Setter , yetişdirdiğimiz köpeklerimiz içinde en seçkin ve dost canlısı cinslerden biridir. Seceresi İngiliz ve İskoç Setterleri ‘ nden gelmektedir . Ancak Gordon Setter’i diğer cinslerden ayıran en belirgin özelliği ; ilk bakışta dikkati çeken siyah ve pas renkli tüyleridir .Bu renkte olma özelliğine sahip olan tek Setter cinsidir. Yavruluk döneminde sabırlı ve olumlu bir eğitim gördükleri takdirde , sorunsuz bir şekilde büyürler . İyi bir eğitimle sosyalleştirildikleri takdirde , kedilerle bile dostluk edebilecektirler .

Profesyonelce ve büyük bir sevgiyle yetiştirilen bu yavru köpeklerimizin secereleri KIF ( KÖPEK IRKLARI VE KİNOLOJİ FEDERASYONU ) tarafından onaylanmıştır . Fiziksel özellikleri ve karakterlerini söylemek gerekirse ; kuyrukları oldukça tüylüdür ve kibar bir görünüş katar onlara , burunları uzundur ve diğer cinslerin aksine burun uçları kare bir görünüme sahiptir , kulakları başın iki yanına doğru yatıktır ayrıca ince ve uzundur ,  Bacaklar, karın altı, kulaklar ve kuyrukta , yumuşak ve parlak tüyleri düz ya da hafif dalgalıdır. Karakteri eğitilmeye çok müsaittir . Sadakat ve itaat etme huyları ön plandadır ,çocuklarla iletişimi kuvvetlidir ve onlarla arkadaş olabilecek en uygun köpek cinslerinden biridir . Yabancıların yanında daha mesafeli davranırlar ancak ailesine çok sadıktırlar . Neşeli ve sevgi dolu olmaları size enerji verir ayrıca cesaretleriylede ona güvenmenizi sağlarlar . Kendilerine has bir mantık yapıları vardır dolayısıyla yavru iken verilen eğitim çok önemlidir iyi bir iletişim kurabilmek açısından. Gündelik yaşamda ,  çok hareketli bir yapıya sahiptirler bu yüzden sürekli koşmak ve oyun oynamak isterler .Bu ortam sağlandığı sürece yaşadığınız çevrede herhangi bir huzursuzluk çıkarmazlar . Gordon Setter cinsi bir köpeğiniz var ise onun mükemmel görünmesini sağlayan tüylerini düzenli olarak taramanız gerekmektedir . Yetişkin bir Gordon Setter’ in ortalama boyu erkeklerde ; 61-69 cm , dişilerde : 58-66 cm aralığındadır , ağırlıkları ise erkeklerde : 25-36 kg  , dişilerde : 20-32 kg aralığındadır .

                Secereli yavru köpeklerimiz, yaşam şartlarına ve ırklarının gerektirdiği eğitime son derece önem veren uzman eğitmen kadromuz ile en iyi şekilde yetiştirilmektedir .Bizimle iletişime geçerek,  daha detaylı bilgi almanız ve sevimli dostlarımızı ziyaret etmeniz hem bizi hemde onları çok sevindirecektir.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

GORDON SETTER