köpek eğitimi

Golden Retriever Satılık Yavru

Günümüzde evcil hayvan besleyen birçok insanla tanışmışızdır. Kimileri onları kalabalık ailelerine farklı bir renk olarak almışlar, kimileri ise yalnız hayatlarına bir dost olarak kabul etmişlerdir. Sonuçta iki durumunda ortak noktası sarsılmaz hayvan sevgisidir. Aynı şekilde hayvanların insanlara olan sevgisi de sarsılması muhtemel olmayan bir duygudur. Belki de hayattaki en sadık dostlarımız hayvanlardır. Ne bize karşı gelirleri ne de bir soru sorarlar. Ne canımızı sıkarlar ne de bizi çekiştirirler. Onlar bizden sadece yanlarında olmamızı isterler. Karşılıksız bir sevgi sunarlar ve bizden de aynısını beklerler.

 

Evcil hayvan besleme tercihini köpeklerden yana kullanan insan sayısı azımsanamayacak kadar fazladır. Köpeklerin sadakatine hayranlık duymamak imkansız gibidir. Onlar bize hem dost hem de koruyucudur. Köpek türleri içerisinde de insanlara en yakın, en sıcak olan türlerden birisi Golden Retriever’dır. Evcil hayvanınızı henüz seçmediniz ve bir Golden Retriever Satılık Yavru arıyorsanız doğru yoldasınız demektir.

 

Golden’ların benzersiz nezaketi ve olağan üstü doğa sevgisi vardır. Mükemmel dış görünüşleri ve sıcakkanlı yaklaşımları ile insanların tercih sebebi olmaktadırlar. Mutlak bir sadakat duygusuna ve eşsiz zekaya sahiptirler. Siz daha onu ailenizin bir ferdi olarak kabul etmeden, o sizin ailenize bir fert olarak katılmış olacaktır.

 

Her köpekte olduğu gibi yavru iken başlayan eğitim süreçleri oldukça önemlidir. Golden’ların eğitimi hem keyif verici hem de önemlidir. İlk başlarda oyun oynama hevesi ile biraz asi olduğunu anlayacaksınız ancak düzgün bir eğitim ile sosyalleşme sağlandığında tam bir arkadaş olarak karşınıza çıkacaklardır. Golden Retriever’lar 1800’lü yıllarda aslında bir av köpeği olarak yetiştirildiler. İskoçya’da ortaya çıkan bu türün, hala avı seviyor olmasında genlerindeki bu özelliğin varlığı söylenebilir. Dış görünüş olarak sportif sayılabilecek bir yapıdadırlar. Görünümleri mizaç olarak yumuşaktır. Parlak, yumuşak ve biraz uzun sarı tüyleri sayesinde de harika bir fiziki görünüme sahiptirler. Başları her zaman yukarda ve sallanan sarı, tüylü kuyrukları ile sizi selamlamaktan kaçınmazlar.

 

Golden’lar 60 cm’ye ulaşan boyları ve 35 kg’a varan ağırlıkları ile oldukça güçlü bir yapıdadırlar. Dişi olanları biraz daha ufak yapılıdır ancak çok fazla bir fark bulunmamaktadır. Onlar adeta eğitim için doğmuşlardır diyebiliriz. Birçok köpek türüne göre oldukça kolay eğitilebildikleri gibi eğitim almaktan zevk duyarlar. Onlar eğitimi bir oyun gibi görmektedirler. Hem çabuk eğitilebilir olmaları hem de insanlara olan yüksek sadakat ve koruma duyguları ile birçok kere körlere rehberlik etmişler ve narkotikte bile görev yapmışlardır.

Golden Retriever sahibi bir insanın sosyal hayatının hareketliliğinde köpeğinin payı oldukça yüksektir. Kendisi ile birlikte sizin de sosyalleşmenize olanak sağlar. Yalnız kalmaktan hoşlanmadıkları ve kendilerini bir aile ferdi olarak gördükleri için uzun süre evde olmayan kişiler için uygun bir köpek türü değildirler. Yalnız kalmaktan hiç hoşlanmazlar.

 

Bir Golden Retriever yavrusu için temel itaat eğitimi kaçınılmazdır. Bu eğitim onun hayatı boyunca vereceğiniz eğitimlere yer açmasını sağlar. Temel itaat eğitimi ile ona yat, kalk, otur, bekle, hayır gibi bazı temel komutları öğretebilirsiniz. Bu eğitim, onunla baş başa olduğunuz durumlarda değil, kalabalık ya da gürültülü bir ortamda bile olsanız, dikkati dağılmadan size tam bir itaat göstermesini sağlayacaktır. Ayrıca temel itaat eğitimini iyi almış bir köpek diğer vereceğiniz eğitimlere her zaman açık bir hale gelecek ve daha kolay eğitilebilir bir hal alacaktır. Golden Retriever türlerini eğitirken övgü ve ödül içeren eğitim programlarını tercih etmeniz en doğru yol olacaktır.

 

 

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

  • Azra
    3 yıl önce

    Dişi varmı

    yorum beğen

Sıradaki içerik:

Golden Retriever Satılık Yavru