köpek eğitimi

GermanPinscher Satılık Yavru İstanbul

kopus1 185

Alman Pinscher (orijinal adı DeutscherPinscher, FCI No. 184), orta büyüklükte bir köpeğe, Almanya kökenli bir Pinscher türüne sahiptir. Cins, Dobermann, Rottweiler, Minyatür Pinscher, Affenpinscher, StandardSchnauzer (ve ayrıca, Minyatür Schnauzer ve Dev Schnauzer) kökenlerine dahildir. Avustralya’da popülerlik artışı ile cins belirginleşmiştir. Alman Pinscher, orta boy köpektir. Genellikle 11-20 kilogram ve tipik olarak 43-51 santimetre arası bir ağırlığa sahiptir ve kısa bir boydadır. Bu cins renkleri siyah ve pas, kırmızı, kahverengi, mavi ve bronz renkleri çeşitlerini içerir. İdeal Alman Pinscher güçlü bir kare yapısı ve ılımlı vücut yapısı, kaslı ve güçlü dayanıklılık ve çeviklikle birlikte zariftir. Yirminci yüzyılın dünya savaşları sırasında yok olan renkler katı siyah, tuz biber ve harlequin renklerini içerir.

Prosedürlerin yasal olduğu ülkelerde 200 yıldan fazla süredir yapıldığı gibi, Alman Pinschers’in kuyrukları takılı durur ve kulakları kırpılır. Tarihsel olarak, kuyruk yerleştirmenin, kuduzu önlediği, sırtını güçlendirdiği, hayvanın hızını arttırdığı ve çalışırken yaralanmaları önlediği düşünülüyordu. Yararcı sebeplerden dolayı kulaklar da kırpılırken, çalışırken yaralanmaları önlemek ve köpeklerin yoğun görünümünü arttırmak ve sarkık kulakların yumuşak “köpek” görünümünü ortadan kaldırmak için kırpılmaya başlanmıştır. Bugün, bunların her ikisi de kozmetik sebeplerden dolayı yapılır, oysa yırtılmamış kuyrukların yaralanmalarının birçok hesabı ve değiştirilmemiş köpeklerin kesilmemiş kulaklı olanları da vardır. Kırpma ve yerleştirme yalnızca lisanslı bir veteriner tarafından yapılmalıdır. Bu cins yavru köpeklerin fiyatları 500 ve 1500 Tl arasında değişmektedir.

Alman Pinscher

Alman Pinscher’in değiştirilmiş veya doğal hali hakkında çeşitli önyargılar var. Standart Schnauzer ve GermanPinscher’in ilk çağrıldığı şekliyle WireHaired ve Pürüzsüz Saçlı Pinschers, 1884’ün başlarında köpek kitaplarında gösterilmiştir. Ancak Alman Pinscher’inçizimleri en az 1780 yılına dayandı ve ırk olası izleri Kökenleri, 15. yüzyıla kadar Almanya’daki çiftliklerde iyi bir şekilde kurulmuş olarak üretildikleri düşünülüyor. Bu orta boy köpekler, erken Avrupa ırkına ve koruyucu ırka sahiplerdir.. Alman Pinscher’in kaynağı, popülerlikten ödün vermeden 1836 yılına kadar uzanabilir.

Geçmişte Koçlar ve antrenörlerin koruyucuları olarak kullanılıyordu. Ayrıca, evde kaldıkları yerde, böcek öldürmek için kullanıldılar, bu da içgüdüsü tarafından yaptıkları bir işti, çünkü bu tür davranışların ırkı eğitilmesine gerek yoktu. Bugün bile, açık alanlarda ve evlerde sıçan arayan ve bulan Alman Pinsch’leri gözlemleyebilirsiniz. Bu yüksek av aracı, bir Alman Pinscher’i çitlerle çevrili bir alanın dışına çıkarmamak için iyi bir neden olarak kabul edilebilir. Zamanla, yetiştiriciler “çeşitleri” ayırmaya ve “çeşitleri” gerçek “ırklara” dönüştürmeye karar verdiler. Aynı ceketin üç kuşağı doğduktan sonra Pinscher-Schnauzer kulübü, onların “cinsleri” olarak kayıt edilmelerini sağladı. Alman Pinscher, 1980’lerin başında Amerika Birleşik Devletleri’ndeki damızlıkçılara geldi, ancak daha önce ülkede görünen tekil Alman Pinscher’lerin hesaplarına dikkat çekildi. 1985 yılında Amerika Alman Pinscher Kulübü, çoğunlukla cinslerinde artık aktif olmayan çeşitli Alman Pinscher meraklıları tarafından başlatıldı. Şu sıralar Alman Pinscher, nadir cins gösterilerinde gösterilmektedir.

kopus1 192

Alman Pinscher’lerin Özellikleri

Alman Pinscher, 2000 yılında Kanada Köpek Kulübü tarafından tamamen kabul gördü. 2004’te Alman Pinscher, ilk Westminster Köpek Kulübü Kulübünde yarıştı. İyi yetiştirilen Alman Pinscher, bir mizaç ile sevgi dolu bir arkadaş olacaktır. Mizaç kalıtsaldır. Bir aileye bir Alman Pinscher eklemeyi düşündüğünüzde, sunduğunuz köpek yavrusunun annesine tanışmanız ve dokunmanız önerilir. Alman Pinschers genellikle dost köpeklerdir. Bunlar, eğitimde tekrardan hoşlanmayan son derece zeki, hızlı öğrencilerdir. İyi yetişmiş Alman Pinscher küçük hayvanlara ve çocuklara güvenilebilir; ancak hiçbir köpek hiç bir zaman kontrolsüz bırakılmamalıdır. Yabancılarla karşı karşıya kalırken yavru köpekten kaçarsa, zavallı bir ıslah işaretidir. Alman Pinschers, birçok durumda, günde bir kaç saat egzersiz yapmaları gereken çok enerjik köpeklerdir. Buna göre, büyük, güvenli bir şekilde çitlerle çevrili bahçe, hayvanları evcil hayvan olarak gören herkes için şiddetle tavsiye edilir.

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

GermanPinscher Satılık Yavru İstanbul