köpek eğitimi

French Bulldog Satılık

frenchbuldog

Fransız Bulldog köpek ırkı genellikle kısa tüylüdür.  Bulldog ailesi gibi küçük kaslı bir görünüme sahiptir ve 8 ile 18 kg arasındadır. Oyunculuğunun French Bulldog satılık yanı sıra düz bir burnu olduğu için sıcak havalarda yorulmamalıdır. Renkleri bir renk cümbüşü gibi olsa da son zamanların en dikkat çekici rengi french bulldog blue pupp olup, renk değişiminin karakteristik ve fiziksel yapısında hiçbir fark yoktur.

Avrupa ülkelerindeki en popüler küçük ırklardan biri olan bu cins her ortama uyum sağlayabilen ve çocuklar ve insanlarla uyumludur, bazen diğer evcil hayvanlarla sorunlar yaşasa da. Köpek yavrusu mükemmel bir ev köpeğidir ve kaliteli yaşam standartları sonucunda 14 yıla kadar yaşayabilir. Tüm canlılarda olduğu gibi French Bulldog satılık yavru ırkında da genetik problemler oluşabilmekte. Ayrıca boyutu ne olursa olsun bulunduğu bölgeyi mükemmel bir şekilde korumaya çalışmaktadır.

French Bulldog Özellikleri

Yuvarlak, dik, yarasa benzeri kulakları olan güçlü, küçük bir köpektir. Evcil hayvanlarla ve köpeklerle birlikte olmayı ve çocuklarla iyi geçinmeyi severler, uyum kolaylığı ile iyi arkadaşlıklar kurarlar. Bazıları yabancılara karşı temkinlidir, ancak çoğu herkesle iyi geçinir. Özellikleri arasında kare düz kafa İngiliz cinsi kadar büyük ve gösterişli değildir. Alın yuvarlaktır. Köpeğin genel yapısı dengeli olduğu sürece omuz yüksekliği önemli değildir. Omuz yüksekliği genellikle omuzdan kuyruğa olan uzunluk ile aynıdır.

Omuz kısmı kuyruk kısmına göre daha geniştir ve yumuşak, kısa ve bakımı kolay kürkü kaplan desenli, sarı, beyaz ve bu renklerin bir kombinasyonu olabilir. Cilt yumuşak French Bulldog satılık ve dokunuşa gevşek, dokunuşa hoş. Çıkıntılı iri gözler koyu renklidir ve dişler alt çene üst çenenin üzerinde olacak şekilde kapalıdır. Kuyruk düz veya tirbuşon kıvrılmıştır. İyi huylu ve bakımı kolay bir arkadaştır. Oyuncu ve sevimli olmasının yanı sıra apartman hayatı için iyi bir bekçi köpeğidir. Aynı zamanda acımasız bir fare avcısıdır. Bir kişiye bağlanır. Yalnız bırakılmaması gereken duygusal bir köpek ırkıdır. Bu küçük bakışa ek olarak, rahatsız edildiğinde savunmaya geçebilir. Genellikle sahiplerini paylaşmak istemedikleri için diğer köpekleri pek sevmezler, ancak birlikte büyüdüklerinde diğer evcil hayvanlarla arası iyidir. Yabancılara karşı mesafelidir. Sadece yeterince olgun çocuklara tavsiye edilir. Özellikle yaşlılarla arası iyidir.

French Bulldog Genel Bilgi

Mavi görünümü ve fiyat özellikleri dışında diğer renklerdeırkdaşlarıyla birlikte oyun oynamayı sever. Evcil hayvanınızı gün içerisinde düzenli kısa yürüyüşler için götürebilirsiniz. Günde 2 saat yürüyüş yeterli olacaktır. Koltuğunuzun etrafında dolaşmak komşularınızı tanımasına ve yürüyüşünü tamamlamasına yardımcı olacaktır. Böylece etrafındakilerin güvenliğinden şüphe etmeyecektir. Yürürken güneşin tepede olduğu zaman dilimlerinden uzak durmalısınız. Güneş çarpması French Bulldog satılık ve aşırı terleme susuzluktan muzdarip olabilir. Solunum hassasiyeti olduğu için yürüyüş veya koşu yerinin çimenlik olduğu veya kumun köpeğinizi yürürken veya koşarken rahatsız etmeyeceği yerleri tercih etmelisiniz.

Sıcağa ve soğuğa karşı toleransları çok düşüktür, bu nedenle kısa ve çok egzersiz gerektirirler. Soğuk havalarda onu sıcacık tutacak giysilerden rahatsız olmuyorsa, üşütmemek için giydirilmesinde fayda vardır. Köpeklerde sık görülen hastalardan korunmak için köpeğinizin temizliğine dikkat etmeniz gerekmektedir. French Bulldog satılık herhangi bir köpekte olduğu gibi, köpeğinizin göz çevresinde gözyaşı lekeleri adı verilen lekelenme olması muhtemeldir. Aynı zamanda, iltihaplanma ve bakteri üremesi gibi hastalıklar bu tür için genellikle çok yaygındır. Bu hastalığın temel nedeni göz ve çevresinin düzenli olarak temizlenmemesidir. Bu nedenle göz çevresinde bakteri ve iltihap oluşumu gözlemlenebilir. Sitemizden köpek alımı yapabilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

French Bulldog Satılık