köpek eğitimi

Fransız Bulldog yavrusu

ds

Fransız Bulldog yavrusu küçük boyutlarda bir köpek cinsidir. Oyunculuğu oldukça iyi, sevimli olduğu kadar sert yapılı bir köpek cinsidir. Kulak yapısı yarasa kulağına benzemesi nedeni ile oldukça farklı bir cinstir. Farelerden hoşlanmadığından dolayı onları gördüğü yerde acımasızca avlar. Kendi dışında evde başka hayvanlarla büyümesi halinde iyi anlaşır. Ama bunun dışındaki hayvanları sevmez ve oldukça saldırgan bir yapısı vardır. Salyası devamlı olarak akar ve bu huyu ile oldukça da ünlü bir köpek cinsi olarak bilinir. Özellikle yaşlı insanları sever ve onlarla iyi anlaşır. Fazla sıcakta kalmaması gerekir. Fazla sıcakta kalması halinde kalp krizi geçireceğinden dikkat edilmesi gerekir. Fazla yürümeyi sevmemesi nedeni ile apartman yaşamına uyum sağlayabilen bir cinstir.

Fransız Bulldog yavrusu satın almak isteyenler apartman dairesinde rahatlıkla bakımını yapar. Cesur ve hareketli bir yapısı vardır. Duygulu ve oldukça zeki bir cinstir. Ev ortamında uyuması gerekir. İnsanlara eşlik edebilecek bir köpek cinsidir. Bekçi olarak da gerek duyulması halinde kullanılır. Sert bir yüz ifadesine sahip olsa da oldukça sevimli bir görüntüsü vardır. Yine de yanına yaklaşacak olanların temkinli olmasında fayda vardır. Kaslı bir yapıya sahip ve kısa bacaklı bir ırktır. Meraklı ve oldukça da zeki bir köpek cinsidir. Korkusu olmayan ve sevecen bir köpek olması nedeni ile sıklıkla koruma amaçlı tercih edilir.

Fransız Bulldog yavrusu sert yapıya sahip köpek bakmak isteyenler için oldukça iyi bir seçim olur. Vefalı bir köpek olarak oldukça fazla tercih edilir. Çocuklarla iyi anlaşan bir köpek olması nedeni ile aileler tarafından tercih edilir. Sinirli gözükse de oldukça sevimli ve sevecen bir köpektir. Hareketli olmasına karşın fazla ses çıkartan bir köpek olmadığından ev ortamında da rahatlıkla bakılır. Ev ortamında uyuması gerekir. Çünkü dış ortamda uyuyamazlar. Ev dışında dolaştırılmasına gerek duyulmayan bir ırktır. Basit egzersizler onun için yeterli olur. Gün içinde yapacağı kısa egzersizler ile günlük egzersiz ihtiyacını karşılamış olur. Uzun yürüyüşleri sevmediği için dolaştırmaya fazla uzak mesafelere götürülmemesi gerekir.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Fransız Bulldog yavrusu