köpek eğitimi

FİRAVUN HOUND YAVRUSU

dogs picture 10

Şirketimizin asıl işi, soy ağacı olan scrli yavru eğitimli köpek üretim çiftliğidir. Böyle bir üretim beraberinde üretilen ırka ilişkin genel bilgileri, hastalıkları, yaşam biçimlerini, beslenmelerini, üreme tarzlarını, eğitim, yavru bakımı vb konularda da hizmet vermek demektir. Aradığınız hangi ırk olursa olsun bizde bulabilirsiniz. Bütün Irklar hakkında öğrenmek isteyeceğiniz maksimum bilgiyi almak sizin için oldukça önemlidir. Bu bilgi köpek seçiminde doğru tercih yapmanızı sağlar. Sizin ve köpeğin uyumuna, ortak yaşam kurmanıza yardımcı olur. Köpekler sanıldığının aksine ayrı ayrı karakter sahibi, şuurlu varlıklardır. Eğitim, ilgi, şefkat, dikkat ile evinize eğlence katar. Özellikle çocuklara sorumluluk sahibi olmayı, paylaşmayı, dostluğu öğretir.

Bütün hayvan dünyası özeldir.  Ama köpek dünyası daha bir özeldir.  Her ırk gibi bakım koşulları da kendine özeldir.  Bütün hayvan dostları şu hatayı mutlaka yapar.  Bir köpek ırkını herhangi bir neden ile beğenip alırlar. Kendi yaşam ortamlarına, aile yapılarına bu ırkın uygun olup olmadığına asla bakmazlar. Sonrada sahiplendikleri köpekten, ona sabır göstermeksizin vazgeçerler.  Oysa köpekler her şeyden önce sevgiye ihtiyaç duyar. Gösterdiğiniz sevgiye misli ile karşılık verirler.

İri, güçlü bir vücuda sahip olan Firavun Hound yavrusu ince uzun kemikli narin görünümlüdür. Boynu uzun ve ince, hafif kemerlidir. Kulakları sürekli diktir. İnce uzun suratı kehribar rengi gözleri vardır. Beyaz, kahverengi, beyaz kahve, kırmızı beyaz karışık renkli olabilir. İnanılmaz derecede atletik ve hızlıdır. Bu neden ile tam bir av köpeğidir. Çok fazla egzersize ihtiyaç duyar. Siz yürürken, koşarken, bisiklet binerken saatlerce size eşlik edebilir. Hızlı öğrenen, zeki, itaatkâr, korumacı bir karakteri vardır. Genelde uysal ve kibar olmakla birlikte bazen inatçıdır. Çok fazla bakıma ihtiyaç duymazlar. Haftada bir taramak yeterlidir. Diğer hayvan türleri ve köpekler ile pek fazla anlaşamazlar. Çocuklar ile arası oyunculuğu ve koruyuculuğu sebebi ile mükemmeldir. Atletik yapısı ve hızı nedeni ile tavşan avı denen koşularda yarıştırır. Ortada boş bir yemek varsa onu hemen yiyecek kadar yaramazdır. Şirinlikleri bu yaramazlıklarını örter.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

FİRAVUN HOUND YAVRUSU