köpek eğitimi

Finlandiya Spitz yavrusu

dogs picture 15

Finlandiya Spitz yavrusu farklı ve sevimli bir süs köpeği olarak tercih edilir. Satılık cins köpek almak isteyen herkes bu cins bir köpek satın alarak rahatlıkla uyum içinde aynı ortamda yaşar. Dik kulak yapısına sahip ve uzun tüyleri olan küçük bir köpek ırkıdır. Evlerde süs köpeği olarak rahatlıkla bakılması nedeni ile tercih edilir. Bu cins köpekler hareketli ve oldukça neşeli bir yapıya sahiptir. Diğer köpeklerle iyi geçinebildikleri için aynı ortamda yaşamalarında sorun olmaz. Çocuklarla iyi anlaşabildikleri için çocukları olan aileler tarafından kolaylıkla bakımı yapılır.

Finlandiya Spitz yavrusu sevimli hali ile çocuklarında ilgisini çeken bir ırktır. Sadık, arkadaş canlısı ve oldukça cesur bir köpektir. Yavrular çok narin ve iyi huyludur. Yavruların bakımları itinalı bir şekilde yapılmalı ve belli bir döneme gelene kadar dikkatli bakılması gerekir. Ev içinde sizinle uyum içinde yaşayacak bir köpek arıyorsanız bu cins sizin için oldukça ideal bir cinstir.  İyi bakılması durumunda 12 yıla kadar yaşayabilen bir cinstir. Düzenli olarak onu yürüyüşe çıkartılması gerekir. Bu nedenle gün içinde düzenli olarak egzersizlerinin yaptırılması gerekir. Uzun tüyleri ile hem estetik açıdan hoş görünümlü hem de oldukça sevimli bir cins köpektir. Sakin bir yapısı olması sayesinde çocuklu aileler tarafından tercih edilir. Kavgacı bir yapıya sahip olmaması nedeni ile aile fertleri ve diğer hayvanlar ile uyum içinde yaşar.

Finlandiya Spitz yavrusu satın alanlar erken dönemde eğitimlerini de aldırarak bu cins köpekler ile uyum içinde yaşar. Bu cins bir köpek arkadaşlık edilmek için de sıklıkla tercih edilir. Tüylerinin devamlı olarak taranması gerekir. Uzun olmaları nedeni ile taranmaları daha doğru olur. İz sürmek konusunda oldukça iyi olan bir cinstir. Avcılık içinde tercih edilen bir ırktır. Bekçi köpeği olarak da kullanılması mümkün olan bir ırk olması nedeni ile evlerde koruma amacı ile de kullanılır. Ev dışında yaşamaya uygun bir köpek olduğundan ev dışında da rahatlıkla yaşar. Sevimli hali ile köpek severlerin ilgisini çeken bir ırktır.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Finlandiya Spitz yavrusu