köpek eğitimi

Eğitimli Köpek Satışı

egitimli kopek

Günümüzde hemen herkesin elinde tasmasından tutup gezintiye çıkardığı çeşit çeşit köpekleri görmek mümkündür. Köpek çeşitliliğinin fazla olması her türlü zevki olan insanların kendi zevk ve beğenilerine uygun ırkları bulmasını sağlamış bu nedenle de köpek bakımı çok yaygın bir hale gelmiştir. Özellikle de petshopların yaygınlaşması ve neredeyse her köşe başında bir petshop bulunması bu durumu daha da tetiklemiştir.

 

Ancak sadece bir köpek almak ve onu her gün gezintiye çıkarmakla sorumluluklarımızı yerine getirmiş sayılmıyoruz onların yemesi içmesi tuvaleti oyunu vs. türlü türlü ihtiyaçları mevcut ve bu ihtiyaçlarını karşılamakta sahiplerinin en birinci görevi arasında yer almaktadır. Bir köpek beslemek istiyorsanız ve köpeği yavru olarak alacaksanız onun sizin yaşamınıza ayak uydurması ve kolay bir hayat sürdürmesi için mutlaka bir eğitim merkezine bırakmalısınız. Tabi ki köpeğinizi eğitmesi için bırakacağınız eğitim merkezi de bunun karşılığında sizden bir ücret talep edecektir.

 

Sonuçta burada köpeğinize hayatı boyunca kullanacağı ve onun için hayati önem taşıyan eğitimler verilecek ve köpeğiniz bu eğitimlerin faydasını yaşadığı müddetçe görecektir. Sizde üzerinize düşen sorumluluğu yerine getirerek bu masrafı çekecek ve köpeğinizden belirli bir süre ayrı kalarak onu eğitime göndereceksiniz. Fakat köpeğinizden hiç ayrılmak istemiyorsanız ya da köpeğinizin eğitiminden siz sorumlu olmak istemiyorsanız da eğitimli olarak yani köpeğinizin ev ve apartman yaşamı için ihtiyaç duyduğu temel eğitimlerin verilmiş hali ile satılan köpekleri bulmak da mümkündür. Tabi ki ücret farkını ödemek kaydıyladır. Sonuç olarak sizin eğitimsiz bir köpek alarak eğitime göndermeniz ve ona eğitim aldırmanız bir mali yüktür. Üstüne üstlük birde ileri gir geri gel bayağı bir uğraşacaksınız. Ama eğitilmiş bir köpek satın alırsanız tüm bu maddi manevi külfetten kurtulmuş olacaksınız.

 

Köpeğiniz tüm eğitimleri tam bir şekilde size teslim edilecek ve sanki sizi anlıyormuş gibi geldiği ilk günden itibaren size yardımcı olacak ve size eğlenceli zamanlar geçirtecektir. Bir köpeği eğitimsiz olarak alıp onun eğitimini almasını sağlamak verilen eğitim yetersiz gelirse tekrardan götürüp getirmekle uğraşmak yerine en doğrusu eğitimli bir köpek almak olabilir. Hem uğraşıp yorulmamış olursunuz hem de köpeğinizin eğitimi kavrayıp kavrayamama gibi bir kaygınız olmamış olur aldığınız köpek zaman eğitimi verilmiş ve eğitimini tam anlamıyla kavramış bir köpektir.

 

Ne yaparsanız yapın eğitimli bir köpekle eğitimsiz bir köpeği aynı kefeye koyamayacağınız çok belli bariz bir şeydir. Bu nedenle eğitimli köpek satışı yapan yerleri bulmak ve buralarda bulunan satılık cinsler içerisinde kendinize ve yaşamınıza en uygun olan köpek cinsi hangisiyse onu satın almalısınız. Bazı kişiler kendileri ürettikleri yavruları köpek eğitim merkezleriyle anlaşarak ucuza eğitilmesi sağlamakta ve normal ücretlerden eğitim aldırmış gibi kar koyarak satmaktadır.

 

Bazı eğitimli köpekler de tamamen köpek eğitim çiftliklerinde çoğaltılmakta ve buralarda eğitimleri verilerek satılmaktadır. Zaten işleri köpek eğitmenliği olan kişiler ayrıca kendileri de cins köpekleri çoğaltıp gerekli eğitimini verdikten sonra satmakta ve kendilerine ayrı bir gelir sağlamaktalar.  Köpeğinizi eğitimsiz alıp tüm eğitim ihtiyaçlarını karşılamak yada tamamen eğitimi verilmiş bir şekilde hiç uğraşmadan alıp doğrudan bakmaya başlamak tamamen size kalmış bir tercihtir. Ancak köpeği daha yeni yavruyken alıp tüm eğitim ihtiyaçlarını karşılamak ve hayata hazır hale getirmek yani kendiniz büyütmek gibisi elbette ki yoktur. Bunu yapabilmeniz için de elbette zamanınızın müsait olması ve kolaylıkla pes etmeyen ve çabuk yorulmayan bir yapıda olmalısınız. Çünkü yavru bir köpekle uğraşmak onu hayata hazırlamak hiçte kolay bir durum değil göründüğünün aksine oldukça zahmetli ve zordur.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Eğitimli Köpek Satışı