köpek eğitimi

Daksund yavrusu

40 Big Dog Puppy Pictures 8

Daksund yavrusu süs köpeği almak isteyenler için uygun bir Irk olarak fazlasıyla tercih edilir. Yapısı gereği oldukça farklı gözüken küçük boy bir köpek ırkıdır. Uzun bedeni nedeni ile sosis köpek olarak bilinir. Oldukça kısa boylu ve uzun kulaklı bir köpek ırkıdır. Onu diğerlerinden farklı kılan gövdesinin yapısına göre oldukça uzun oluşudur. Beslenmesine dikkat edilmesi gerekir. Kilo almaya oldukça müsait olması nedeni ile dengeli beslenmesi ve aşırıya kaçmaması için dikkatli olunması gerekir. Kas yapısı küçük boyutuna göre oldukça güçlüdür. Tanımadıklarına karşı biraz tedbirli davranır ve tanımadıklarına havlayarak karşılık verir. Macera sever ve kendi yapısından daha büyük boyutlardaki köpeklere karşı cesur davranışlar sergiler. Çocuklara karşı oldukça ılımlı davransa da tanımadığı çocuklara karşı saldırgan davranışlar sergiler. Bacakları kısa ve tüyleri parlak ve pürüzsüzdür. Sivri bir burun yapısına sahip ve oldukça oyun seven bir köpek ırkıdır.

Daksund yavrusu satın alacak olanlar farklı Kişilerin gelmesi durumunda tedbirli olması gerekir. Bazı durumlarda agresif da danışmak sergiler. Vücut yapısı nedeni ile süs köpeği olarak tercih edilir. Evde süs köpeği beslemek isteyenler için oldukça iyi bir seçim olur. Apartman dairesinde yaşamaya uyumlu bir ırktır. Ev ortamında oyun oynamayı seven, arkadaş canlısı bir köpektir. Bazen oynayacak birilerini bulamadığında yaramazlıklar yapar. Oldukça mutlu ve eğlenceli bir köpek türüdür. Egzersiz yapması için biraz oyun oynaması yeterli olur. Fazla egzersiz ihtiyacı olan bir Irk değildir. Uzun tüyleri nedeni ile belli aralıklarla düzenli olarak taranması ölü tüylerinin dökülmesi için gerekir.

Daksund yavrusu uzun bedeni ile oldukça dikkat çeken ve sosis köpek olarak da bilinen bir ırktır. Av köpeği olarak tercih edilmemesi gerekir. Böyle bir özelliğe sahip türden değildir. Tüylerinin uyuması halinde birbirine dolaşmama için  kırpılması gerekir. Bu şekilde daha pürüzsüz tüylere sahip olur. Erken dönemlerde eğitimlerinin verilmesi daha doğru olur. Bu sayede daha iyi ve kolay bir şekilde eğitim verilmiş olur. Eğitimleri sırasında bağırmadan uyarılarda bulunulması gerekir. Yüksek sesle uyarılardan korkan bir köpek ırkıdır.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Daksund yavrusu