köpek eğitimi

Chow Chow Satılık Yavru

chow chow yavrusu satiliktir

Uzak Doğu’dan, Çin’den gelen bir türdür. Chow Chow’lar Çin Aslanı olarak da anılmaktadır. Chow Chow’ların uyanık ve özgür ruhlu bir karakteri vardır. Birçok özelliği bulunan bir tür olarak, kocaman ve kabarık tüylerinin olmasının yanı sıra son derece sevgi dolu olan köpeklerdir. Kendisine ait olan alanı korumak için elinden geleni yapar. Eğer siz de Chow Chow Satılık Yavru istiyorsanız köpeğinize göre baskın olmalısınız. Aksi takdirde bu sevimli köpek en ufak boşlukları dahi değerlendirecektir. Ayrıca her zaman size ihtiyaç duymadan kendi kendilerine de zaman geçirebilirler.

 

Chow Chow’lar gerek apartman koşullarına, gerekse dışarı da yaşamaya uyum sağlayabilecek bir türdür. Bu yüzden yaşam alanı konusunda fazla endişe etmenize gerek yok. Onun için küçük bir bahçe de yeterli olabilir. Üstelik bu köpeklerin çok fazla egzersize ihtiyacı yoktur. Buna rağmen dışarıda olmak hoşlarına gidecektir. Günlük yürüyüşler onlar için yeterli olacaktır. Çok geniş bir alana gereksinim duymaksızın, bahçenize çıkarıp köpeğinizi dolaştırabilirsiniz. Bu onun günlük egzersiz ihtiyacını karşılayacaktır fakat bunu düzenli bir şekilde yapmazsanız tembelleşebilir.

 

Son derece uyumlu, çabuk öğrenen ve itaatkar bir türdür fakat tasmalara karşı direnç göstermesi de olasıdır. Chow Chow Satılık Yavru sizin olduğunda yine de sıkı ve düzenli bir eğitim vermeniz yararlı olacaktır. Tüylerini de düzenli bir şekilde taramayı unutmamalısınız. Chow Chow’ların 13-16 yıl kadar ömürleri vardır.

 

Diğer köpeklere karşı baskın bir karaktere sahiptirler, bu yüzden de daha yavruyken sosyalleştirmeniz de fayda vardır ancak çocuklarla iyi geçinirler. Chow Chow Satılık Yavru, sizin ve çocuklarınız için de güzel bir tercih olacaktır. Köpeğiniz evinize gelen yabancılara karşı dikkatli olur, yabancılarca zorlanmadığı sürece agresif ya da saldırgan bir davranış ortaya koymayacaktır. Uslu olmasının yanı sıra biraz da inatçıdır. Chow Chow’lar ailelerine son derece sadık köpeklerdir fakat aile içinden bir kişiye daha fazla yakınlık duyup onu sahiplenmesi de olasıdır. Kendinizi ona sevdirirseniz sizin için harika bir dost olacaktır. Sıcağa karşı duyarlı köpeklerdir, fazla sıcaktan hoşlanmazlar. +11 derece onlar için ideal sıcaklıktır. Sıcaklığın artması onların nefes alışverişini zorlaştırır ve çeşitli hastalıklara sebebiyet verir. Bu yüzden köpeğinizi bulundurduğunuz ortama dikkat etmelisiniz.

 

 

 

Sosyalleştirdiğiniz taktirde çok güzel birer aile köpeği olabilmelerinin yanı sıra bekçi köpeği olarak da kullanılabilirler. Chow Chow’unuzu eğitebilirsiniz ancak Chow Chow Satılık Yavru öğrettiklerinizin bir amacı olduğunu bilmeli ve öğrettikleriniz konusunda tutarlı davranışlar sergilemelisiniz. Gelecekte çok koruyucu, inatçı olmaması ve diğer köpeklerle iyi anlaşabilmesi için köpeğinizi yavru olarak alıp yetiştirirseniz faydalı olacaktır. Ayrıca yavru iken kedilerle tanıştırılırsa yetişkin bir köpek olduğunda da onlarla arasında bir sorun çıkmaz. Çünkü karakterleri büyük ölçüde yetiştirilme tarzlarına paralel olarak gelişecektir.

 

Mevsimsel olarak yoğun bir şekilde tüy dökecektir. Alt bölgedeki tüyleri bu dönemlerde özen ister, bu nedenle kuru şampuanlama yapmanız uygun olacaktır. Protein yönünden zengin mamalar verilmeli ve yağ oranı kısıtlı olmalıdır. Tüy yapıları çok hassastır, bu nedenle ani gıda değişikliklerine karşı dikkatli olmalısınız. Sık sık mama değiştirirseniz bu durum onun bağırsaklarında ishalin meydana gelmesine ve buna bağlı olarak tüy yapısının da bozulmasına yol açabilir. Kendi yediğimiz tavuk, çikolata gibi ürünler, yağlı ve acı gıdalar ile baharatlı yiyeceklerin yanında protein yönünden alerjik reaksiyonlara sebep olacak yiyeceklerden köpeğimizi uzak tutmalıyız.

 

Kabarık tüylü, sevgi dolu, uyumlu ve sevimli bir evcil hayvanınız olsun isterseniz Chow Chow Satılık Yavru sizin için güzel bir fırsat olarak beklemektedir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Chow Chow Satılık Yavru