köpek eğitimi

CHİHUAHUA

bluegreatdane

Dünyanın en küçük köpek ırkı olan Chihuahua nın kökeni Meksika’da bulunan, kendisiyle aynı isimdeki eyalettir. Amerikan köpeklerinin bilinen en eski türüdür. Safkan olanların kafası kubbe biçimindedir. Tüyleri genelde kısadır. Ülkemizde Şivava olarak bilinir. Bu tür o kadar küçüktür ki, geçtiğimiz yıllarda bir Slovakyalının Datka isimli Chihuahuası, dünyanın en küçük köpeği unvanını kazanmıştır. Boyu sadece 18 cm, ağırlığı da 765 gram Datka, bu özellikleriyle Guinnes Rekorlar Kitabı’na girmeye hak kazanmıştır. Soğuğu hiç sevmeyen ve soğuk ortamdan etkilenerek hemen titremeye başlayan Chihuahua dışarıyı sevmez, tam bir ev köpeğidir. Eğitilmeye müsait, çok ürkek ve hassastır. Srcli yavru eğitimli köpek almak ve size tam anlamıyla bağlanan bir köpek sahibi olmak istiyorsanız, Chihuahua sizin için mükemmel bir seçim olacaktır.

Chihuahua kucakta taşınmayı çok sever, sahibine olan sevgisini onun yanağını yalayarak gösterir ve sahibine karşı çok sadıktır. Bu yüzden yabancılara pek sıcakkanlı davranışlar sergilemez. Diğer köpeklerle ve evcil hayvanlarla arası çok kötü olmayan Chihuahua, çocuklara karşı da çok naziktir, onlarla birlikte oyun oynamayı sever. Çok fazla egzersiz ihtiyacı duymaz ama yüksek seviyedeki enerjisini bu sayede atabileceği için çocuklarla oynadığı oyunlar iyi bir fırsattır. Fakat kızdırıldığında ya da ortamda tehlike hissettiğinde kendini korumak için ısırabilir çünkü kaçması çok işe yaramaz, zaten çok küçük olduğu için yakalanması çok kolaydır. Bu durum göz önünde bulundurularak çok küçük çocukların onunla oynamasına izin verilmemesi çocuğun güvenliği açısından daha iyi olacaktır. Chihuahuayı srcli yavru eğitimli köpek olarak aldığınızda tek yapmanız gereken size ısınmasını sağlamaktır. Zaten evcilleştirilmeye en müsait köpek türlerinden biri olduğu için bu konuda çok büyük zorluklarla karşılaşmazsınız.

Ortalama ömrü 14 – 18 yıl olan Chihuahuayı da aklınıza gelebilecek diğer tüm köpek türleri gibi, firmamızdan temin edebilirsiniz. Türkiye’de alanında tek isim olan firmamız srcli yavru eğitimli köpek temini konusunda rakipsizdir. Siz de sadık bir köpek sahibi olmak istiyorsanız, Türkiye’de bu işi yapan en iyi firma olarak bize güvenebilirsiniz. Sizleri bu sevimli dostun sahibi yapmak isteriz.

.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

CHİHUAHUA