köpek eğitimi

Cane Corsa Satılık Yavru

cane corso yavru

Orta büyüklükte olan bu köpekler dikkat çekici kas yapıları ile kendilerini oldukça farkettirmektedirler. Kas ve iskelet sistemi ile çok kuvvetli ve ihtişamlı bir görüntüye sahiptirler. Bu köpeklerin en önemli fiziksel yapısı iki kürek kemiği arasındaki boşluğun yüksek olmasıdır. Bu yükseklik vücut ahengini bozmaz ancak genel görüntüsünde bir uyumsuzluk yaratmaktadır. Kuvvet ve ihtişamın yanı sıra oldukça zarif köpeklerdir. Cane Corsa ırkı köpeklerinin ağız ve çene yapıları da ayrı bir özelliği sahiptir. Çünkü ağız ve burun çıkıntısı enli ve uzundur. Burun kenarları oldukça şişkin ve ağız kenarları da geniş olduğundan yüz hatları yassı bir görünüm almaktadır. Burun kemiğine baktığınızda önden yassı ama yandan baktığınızda düz bir görüntüsü vardır. Bu ırkın baş kısmına baktığınızda belirgin bir kaş yapısı ve şişkin alın kemiği boşluğu bulunmaktadır. Bu özellik Cane Corsa ırkının belirgin fizyolojik özelliğidir. Oldukça kaslı, sıkı bir vücuda sahiptir. Görünümünde inanılmaz bir ihtişam vardır. Derisi kalın olan Cane Corsa ırkının mukozaları siyah renktedir. Tüy yapısına baktığınızda kısa bir tüy yapıları vardır. Sert, yapışık, şeffaf ve çok sık bir tüy yapısı vardır.

 

Cane Corsa satılık yavru ilanlarına gözünüz takılırsa gönül rahatlığı ile bu ırk ile geçinebileceğinizden emin olabilirsiniz. Çünkü Cane Corsa ırkı, sahibine oldukça sadık, ev ortamında sessiz ve uysal bir ırktır. Eğer ki yetenek ve eğitilme konusunda hangi ırk köpek diye soracak olursanız bu ırk hem oldukça yetenekli hem de eğitilmeye en uygun ırk türlerinden birisidir. Yerinde duramayan hareketli bir yapısı vardır. Evde çocuklarla çok iyi bir uyum içinde olur ve koruyucu özelliği vardır. Sahibine ve aile bireylerine sadakati oldukça yüksektir. Kibar yapıları olan bu ırkın ayrıca bir özelliği de oldukça azimlidir. Eğitim esnasında bu azmi sahibine büyük oranda hissettirir. Evde yalnız kaldığı zamanlarda evinizi dıştan gelecek tehlikelere karşı da en iyi şekilde korur. Çünkü bu ırk bekçi köpek olma özelliği ile itici bir güce sahiptir. Toplu ve dış çevre alanlarında insanları koruma ve kollama güdüleri ile insanları büyük destekleri vardır. Kavgacı yapıları yoktur. Ancak sahiplerinin köpek eğitimi konusunda oldukça tecrübeli olmaları gerekmektedir. Aile bireylerine karşı oldukça sevecen bir yapıları olan bu ırklar yabancılara ve diğer köpeklere karşı agresiftir. Özellikle yabancılara karşı ön yargılı ve kuşkucudur. Temel karakteristik özelliği bekçi köpeği olması nedeni ile yabancılara karşı sürekli dışarıdan gelecek bir tehlike gözü ile bakmaktadır. Bu ırkın yavru dönemlerindeki eğitimlerinde toplum kuralları mutlaka öğretilmeli, sosyalleşmesi için oldukça özen gösterilmelidir. Bu şartların yerine gelmesi durumunda oldukça uysal bir yapıya bürünerek sahibine karşı vazgeçilmez bir dost olmaktadırlar. Özellikle eğitimleri ile itaat etmeyi öğrendiklerinde sahibinin resmen eli kolu olmaktadır.

 

Cane Corsa ırkının bir başka özelliği de eğer yeteri kadar egzersiz yapma fırsatları olursa apartman ortamında da yaşabilirler. Ancak bahçeli bir ev onlar için biçilmiş kaftandır. Bol egzersiz ve hareket bu ırk için oldukça önemlidir.

Bahçeli ev ortamı onları oldukça mutlu etmektedir. Haftada bir yada iki defa tüylerinin bakımı yeterlidir. Egzersiz onların hem ruhsal durumunu geliştireceği gibi hem de sosyalleşmesi içinde oldukça önemlidir.

 

Bu ırkın kökeni İtalya’dır. Bu ırkın ataları yabani hayvanları avlamak ve savaşta yardım amaçlı kullanılmıştır. İnsanlar ayardım etme konusunda inanılmaz bir iç güdüsel yaklaşımı ve davranışları vardır. Eğitimlerinde özellikle komutlara uyma ve özen gösterme eğilimleri vardır. Zeki oldukları gibi oldukça fedakar bir yapıları da vardır. Özellikle yazın kurak ve sıcak havalarda bahçe ortamında ve eğitim esnasında bol su tüketirler. Bu eğitimleri açısından oldukça önemlidir. Bu ırkın eğitimleri konusunda sahiplerinin öncesinden eğitim konusunda yeterli bilgi ve tecrübeye sahip olmaları gerekmektedir. Bu durum hem Cane Corsa hem de sahibi için oldukça önemlidir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Cane Corsa Satılık Yavru