köpek eğitimi

Av Köpeği Satılık Yavru

av kopegi

            Av köpeği satılık yavru ile ilgili bilgileri vermeden önce genel olarak av köpeklerini tanıtacak av köpeklerinin eğitimi beslenmesi ve bakımı ile ilgili bir takım bilgiler vereceğiz.Öncelikle şunu belirtelim ki av köpekleri çok hareketli hayvanlardır.Bunun için av köpeklerini kesinlikle evinizde besleyemezsiniz. Çünkü evinizde beslemeniz durumunda çoğu zaman bu köpekler birtakım kemik problemlerini rastlayacak ve belki de kemik erimesi gibi sıkıntılarla baş başa kalacaklardır. Av köpekleri genel olarak dışarıdayken ve av zamanlarında çok hareketli hayvanlardır. Bu dönemde beslenme koşulları ile av zamanı dışındaki beslenme durumları birbirlerinden farklılık gösteri. Av zamanında çok hareketli olan hayvanlar av zamanı dışında dinlenmek ve tabiri yerindeyse tatil yapmak isterler. Bu dönemde güçlerini geri kazanmaları ve bol bol beslenmeleri gerekmektedir.

 

Köpeklerinizin bu durumuna oldukça dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Bu hususları belirttikten sonra şimdi de av köpeklerinin eğitimi ile ilgili bir takım bilgiler verelim. Öncelikle av köpeklerinin eğitimlerin üç temel kelime üzerine kuruludur. bu üç temel kelime evet hayır ve gel kelimeleridir. Bu kelimeleri iyi şekilde kavrayıp yerine getirebilen bir av köpeği sizin ihtiyacınız için yeterli olacaktır. Bir av köpeği seçerken karmaşık komutları da anlamasını istiyorsanız. Genlerinin çok iyi olmasına dikkat etmelisiniz, unutmayın ki bir köpeğin gelmedi ne kadar büyükse o kadar iyi eğitimi sağlayacaksınız bir köpeğin genlerin iyi olması onun anne ve babasının iyi genlere sahip olması ile ilgilidir. Anne ve babasından iyi genleri alan yavru köpekler yeni eğitimlerle kazandığı karakterleri kendinden sonraki kuşağa da aktaracaktır. Köpek eğitiminde özellikle av köpeği eğitiminde dikkat edilmesi gereken husus köpeklerin karakter yapılarıdır. Bazı köpekler hassas ve nazik davranılarak eğitilirken bazı köpekler katı ve otoriter davranılarak eğitilir. Genel olarak köpeklerin daima tutarlı bir şekilde eğitilmesi gerekir. Verdiğiniz ödül veya cezalar tutarsız da köpeklerimizi eğitimimizde geride kalacaktır. Bir köpeği eğitmek istiyorsanız çok küçük yaştan Ortalama olarak 2 veya 3 aylıkken başlayarak köpeğinizi eğitmelisiniz.

 

Av köpeği fiyatları ise diğer köpeklere oranla biraz daha yüksek olabilir genel olarak fiyatlar köpeklerin yaşlarına cinslerine ve genlerine göre değişmektedir. Daha önce de bahsettiğimiz gibi genleri iyi olan köpeklerin fiyatları yüksektir. Aynı zamanda yaşı ne kadar küçükse fiyatları da o kadar yüksek olmaktadır. Çünkü yaşı ne kadar küçükse köpeği eğitiminin o kadar kolaylaşacak ve köpek en fazla sizinle iletişim kurduğu için sizinle olan bağı güçlenerek daha fazla birbirinizle sıcak ilişki kurmanız sağlanacaktır. Ayrıca köpek fiyatlarında önemli bir hususta anne babasının tam olarak belli olması ve bu anne babanın iyi genlere sahip olmasıdır. Bu hususları belirttikten sonra şimdi av köpeği cinslerine diyelim av köpeği cinsleri şöyle sıralanabilir.

İngiliz setter köpekleri İngiliz setter köpekleri çok hareketli köpeklerdir ve av için çok uygun vardır Springer köpekleri ve Pointer köpekleri av için oldukça uygun köpeklerdir.

 

Şimdi de av köpeği fiyatlarına değinelim genellikle yavru av köpeği fiyatları 500 ile 1500 lira arasında değişmekte ve daha önce belirttiğimiz hususlar dikkate alınarak satılmaktadır. Av köpeği satın alırken isterseniz çeşitli sitelerden takip ederek ücretsiz olarak sahiplendirmek isteyen kişilerden de alabilirsiniz. Av köpeklerinin eğer av hobiniz varsa almalı, bunun dışında öylesine alıp onların da vücutlarının zarar görmemesini ve avcılık genlerinin yıpranmasını sağlamalısınız. Av köpekleri sizin ve ailenizin korunmasında da çok etkili olacaktır. Bu konuyu da aklınız da bulundurmalısınız.

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

  • Mehmet
    3 yıl önce

    Bana köpek ver bilin 109 liraya

    yorum beğen

Sıradaki içerik:

Av Köpeği Satılık Yavru