köpek eğitimi

Alabay (alabai) Satılık Yavru İstanbul

Alabay cinsi köpek orta Asya çoban köpeğidir. Alabay ( alabai ) cinsi köpek güçlü ve atletik yapıya sahip bir bekçi köpeğidir. Alabay ( Alabai ) Cinsi köpeklerin Vücut yapısı İri kemikli ve kaslıdır. İri ve güçlü vücut yapısına sahip olan Alabay cinsi köpeklerin kafa yapısı da büyüktür ancak vücudu ile orantılıdır. Alabay ( Alabai ) cinsi köpeklerin kulak yapısı kafalarının 2 yanında yer almaktadır ve kısadır. Alabayların tüy yapısı 2 kısımdan oluşmaktadır. Tüyleri kısa ve sık olarak vücuduna yerleşmiştir.

Alabay ( Alabai ) Cinsi Köpeğin Kökeni

Alabay ( Alabai ) Cinsi köpekler Orta Asya Çoban Köpeğidir. Tarihi geçmişi çok eski olan bu cins köpeklerin 4.000 yıl öncesine dayanan bir ırk olduğu bilinmektedir. Alabay cinsi köpeğin bulunduğu coğrafyaya göre isim almaktadır. Bunlar Orta Asya Ovtçarka, Orta Asya Çoban Köpeği, Alabai, Türkmen Alabai, SredneasiatskaiaOvtcharka olarak bilinmektedir. Alabay Cinsi köpeklerin kökeni hakkında fazla bir bilgi bulunmamaktadır. Fakat Ural, Hazar Denizi, Anadolu ve Çin bölgeleri çevresin de meydana geldiği söylenmektedir. Alabay ( Alabai ) cinsi köpeğin birçok yeteneği olduğu bilinmektedir.

Alabaylar Çoban köpeği, dövüş köpeği ve koruyucu köpek cinsleri olabilirler. Alabayların yaygın olan ve henüz köpek dövüşlerinin yasaklanmamış olan ülkeler de su köpeklerin dövüşleri hala milli bir gelenek olarak sürdürülmektedir. Alabay cinsi köpekleri Rus ordusu çok miktarda alabay cinsi köpeği kullanmak amacı ile almasından sonra neredeyse nesli tükenme noktasına gelmiştir. Alabay cinsi köpekleri çoğunlukla çiftliklerde ve çokta nadir olsa çobanlarda bulunabilir. Alabay ( Alabai ) cinsi köpeğin melez türene ise her coğrafya da ve her zaman rastlamak mümkündür.

Alabay ( Alabai ) Cinsi Köpeğin Karakteri

Alabay Cinsi Köpekler zeki, kendine güvenen, oldukça dengeli, özgürlüğü seven bir köpek cinsidir. Alabay cinsi köpekler yabancılara karşı şüpheci, cesur ve korkusuz bir karaktere sahip oldukları için Alabay cinsi köpekler iyi bir bekçi ve sürü köpeği cinsidir. Alabaylar Doğuştan koruma duygusu ile dünyaya gelirler ve kesinlikle saldırgan bir yapıya sahip değillerdir. Alabay cinsi köpeklerin kötü davranışları ise toprağı eşelemeyi ve kazmasını sevmeleri ve gece havlama alışkanlıklarıdır. Alabay ( Alabai ) cinsi köpekler başka köpek ırkları ile bir arada yaşamaya uygun köpek cinsleri değillerdir. Alabay cinsi köpekler yavru iken iyi sosyalleştirilmeli ve sert bir sahip tarafından eğitim almalıdır. Yavru iken sosyalleştirilirse diğer pet cinsleri ve çocuklarla iyi anlaşabilmektedirler.Alabayların bir başka özelliği ise çocuklarla birlikte büyürse büyüdüğü çocukları korumak için canını vermeye bile hazır olabilirler.

Alabay ( Alabai ) Cinsi Köpeklerin Yaşam Ortama

Alabay ( Alabai ) Cinsi köpekler dış çevrede olmayı sevmektedirler. Beslenebilmesi için etrafı çitlerle çevreli büyük bir bahçenin olması gerekmektedir. Çitler ile çevrili olmaması durumunda çok özgürlükçü bir köpek cinsi oldukları için fırsat buldukların da hemen gezmeye başlarlar. Küçük ve dar alanlar da yaşamaktan hoşlanmazlar yaşamaya mecbur edildiklerinde mutsuz olurlar. Bu cins köpekler kendilerine mutsuz hissettikleri zaman eşeleme ve dişleme gibi olumsuz davranışlar sergileyebilirler. Her hangi bir işle uğraşmayı kendilerine görev verilmesini çok severler ve bunlardan mutlu olurlar.

Alabay ( alabai ) Cinsi Köpeklerin Bakımı

Alabay Cinsi köpeklerin tüyleri kısa olduğundan dolayı tüy bakımları zahmetli değildir ve çok nadir fırçalanmaları yeterlidir. Gerek olmadıkça sık sık banyo edilmelerine gerek yoktur. Bahar aylarında tüy dökme dönemleri olduğu için bu aylar da daha fazla fırçalanma ihtiyaçları vardır. Alabay (alabai) Satılık Yavru İstanbul fiyatları büyüklüklerine ve eğitim durumlarına göre değişmektedir. Ortalama fiyat aralığı ise 1000 TL ile 3000 TL arasında değişmektedir.

 

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Alabay (alabai) Satılık Yavru İstanbul